Porota tudíž hodnotila jak vzhled psů, tak jejich um překonávat různé překážky. „Letos máme jedenáctý ročník soutěže. Pejsci odstartují na trať, proběhnou slalomem, proskočí kruhem, prolezou tunelem, přejdou a přeskočí lavičku. Vše je na čas. Nakonec může majitel ukázat, co umí pes navíc, třeba kotouly nebo hledání míčku. To porota ohodnotí,“ popsal jednu z psích disciplín předseda Základní kynologické organizace Planá Vladimír Kerul, jeden z porotců. V porotě byl také starosta Plané Karel Vrzala, tři děti z publika a veterinářka Eva Lišková. Ta měla na starosti také odborný veterinární dozor. „Na každé akci, kde se soutěží se zvířaty, musí být takovýto dozor. Psi například musí mít základní očkování. Za ty roky, co dělám dozor se žádnému zvířeti nic nestalo, jen mám vždy strach, aby se psi nepřehřáli, když je vedro,“ popsala svojí úlohu Lišková.

Kromě soutěže diváci viděli také předvedení výcviku psů kynologického klubu, Policie ČR a Celní správy. Přítomní tak viděli ukázky zadržení pachatele z jedoucího vozidla, vyhledání drog a dopadení zloděje.

První místo v kategorii Nejkrásnější voříšek získal Tadeáš Klein se psem Roxy, který získal také ocenění Nejsympatičtější oříšek. Druhá skončila Ester Podoláková s Jesicou a třetí byl nejmladší účastník soutěže Jaroslav Podolák s Matesem. Nejšikovnější voříšek byl Bady Petry Klečanské, druhé místo získala Jitka Plaszová s Belou a třetí příčku obsadil Max Kateřiny Brůhové.