Kdy vás napadlo, že byste mohla pracovat na úřadě?

Asi když se blížil termín voleb. Byla jsem kritikem minulého zastupitelstva, a tak mi přišlo zbabělé nekandidovat.

Je tato práce pro vás velkým přínosem, má svá pozitiva i negativa?

Začnu negativní stránkou a tou je jednoznačně pro mě čas. Chodím do zaměstnání, tak bohužel nemůžu úřadu věnovat tolik času, kolik bych si představovala, ale máme s paní starostkou kolem sebe zastupitele, kteří opravdu pracují a myslím, že to je velkým přínosem, protože kdybychom měly všechno dělat samy, to si nedovedu představit.

No a pozitiva?

Pozitivum je pro mě to, že jsou za námi vidět výsledky a voliči jsou spokojení. Samozřejmě, že ne všichni, ale mě stačí málo.

Jak kloubíte rodinu s prací?

Vždycky se to nějak udělá. Naštěstí mám už velké děti a manžela v zastupitelstvu, takže nemusím nic vysvětlovat. Když je třeba, zapojím i je. Třeba při kulturních akcích. Všichni jsou zvyklí, protože aktivně se zapojujeme do života obce už od narození dětí.

Máte čas na nějaké koníčky?

Když tak nad tím přemýšlím, tak i ta práce v zastupitelstvu je pro mě koníčkem, protože kdyby nebyla, tak bych si to přišla jen odsedět na schůze a bylo by. Kdo by mi mohl něco říct? Jinak ale mým velkým koníčkem jsou knihy, a na ty mi zbývá čas jen večer.Teď jsem se dala na povinnou četbu a louskám Bratry Karamazovy.

Budete opět kandidovat?

Tak o tom doma pořád diskutujeme. Probíráme pro a proti a musím říct, že už se přikláním k tomu, že asi do dalších voleb půjdu. Asi by mi bylo líto nechat jen tak ležet, co jsme začali. Takže zřejmě ano.

Když už máte volno, jak jej trávíte?

Máme starý barák se zahradou, tak si asi dovedete představit moje volno. Snažím se ho trávit s rodinou.

Těšíte se na dovolenou?Jak si ji představujete?

Na dovolenou se těším, určitě. Zatím neplánujeme, je ještě moc brzo.

Kolik hodin týdně svému úřadu věnujete?

To se nedá říct. Nepočítám to. Je to různé, podle toho, co se děje. Hodně času mi zabere psaní zpravodaje a sbírání materiálu do něj. Naštěstí ho vydáváme jednou za dva měsíce. Teď nás čeká ples Mikroregionu a setkání bývalých rodáků z Cebivi, takže je sháněního, telefonováního a psaního víc než dost. Někdy je zas jak se říká mrtvo, ale to nebývá moc často.

Jací jsou vaši občané, jaký k vám mají jako k ženě přístup?

Naši občané jsou stejní, jako všude jinde. Někteří aktivní, jiní zas líní, někteří spokojení, jiní zas kritizují. Já jsem v Cebivi spokojená.

Ta druhá část otázky je míněna tak, jestli se ve své funkci jako žena necítím diskriminovaná?

Tak to určitě ne. Nikdy jsem se s tím v souvislosti s mou osobou nesetkala.

Stihnete vařit a když ano, co nejraději jíte z vaší kuchyně?

Vařit stihnu, ale přicházím domů k večeru, tak přes týden jen lehké večeře, velké vaření je o víkendu. A nejradši jím to, co uvaří manžel a je mi naprosto jedno, co to je. On totiž nejenom že rád vaří, ale i vaří dobře a syn mu v tom zdatně sekunduje. To se mám, že?