Do soutěže se přihlásili majitelé jednadvacet voříšků. „Ze Stříbra jich tu je několik, většinou přijeli přespolní pejskař, dokonce i z Jáchymova, Ostrova a Karlových Varů. Jde převážně o pejskaře, se kterými jsme už nějakým způsobem v kontaktu nebo navštěvují naše stránky,“ uvedla předsedkyně kynologické organizace Anna Maryšková.

Pesjkové musli porotě přdvést své dovednosti a poslušnost. „Náš pětiletý Váša sice umí hodně, ale nechá se přemlouvat. Proto stále nosím pamlsky, za ten on klidně něco předvede,“ uvedla čtrnáctiletá Adéla Kozlová z Lázu. „Doma máme celkem pět psů, ale Váša je nejšikovnější, je hodně všestranný. Škoda, že takových akcí pro voříšky je tak málo, většinou za nimi musíme jezdit někam mimo region,“ řekla Kozlová.

CHovatel Dobroslav Berou přivedl na voříškiádu dvě fenky. „Jsou to máma Julie s dcerou Ejmy. Jsou šikovné, nejlepší výkony podávájí ve žraní a štěkání,“ bral soutěž s humorem Beroun. „Ale řekl bych, že ta mladší je také šikovná na běh přes překážky, její maminka je spíše nedvičená. Ale hlavní je to, že jsou obě dobré hlídačky,“ řekl Beroun.

Vítěz si nakonec vezl cenu až do Jáchymova. „Nejlépe si v celé soutěži vedla Martina Maříková se psem Archie, která k nám přijela až z Jáchymova, ta si navíc odvezla i cenu za nejvzdálenějšího účastníka. Na druhém místě se umístil Mattusek David s fenou Sárou ze Stříbra, na třetím místě v celkovém hodnocení se umístila Čtvrtníková Mariana se psem Alfie,“ uvedl Jaromír Špeta.