Soutěž se konala v sobotu po poledni v přimdské Selské hospůdce. „Bohužel je letošní ročník poznamenám nízkou účastí. Sešlo jen šestadvacet vzorků Loni bylo například více čtyřicet soutěžících a vzorků,“ řekl Deníku jeden organizátorů Ludovít Ferdinandy. „Smyslem soutěže je vybrat největší bramboru. Vítěz pak bude pasován na nejblbějšího sedláka,“ pokračoval Ferdinandy.

Hosté v zaplněné přimdské Selské hospůdce se dobře bavili. „Připravil jsem pro ně ještě další dvě doprovodné soutěže. Jsou to vědomostní test a tip, kolik budou vážit všechny brambory v soutěži dohromady,“ dodal pořadatel Ferdinandy.

Ceny pro vítěze jednotlivých doprovodných soutěží byly lákavé. Tím se v obou případech stal Jaromír Matoušek z Tachova, který si domů odvezl malý soudek piva. Ten ve vědomostní soutěži získal dvaačtyřicet bodů z osmačtyřiceti možných a v tipu na celkovou váhu se přiblížil na jeden kilogram a tři sta gramů.

Hlavním vítězem soutěže O nejblbějšího sedláka se stal Ladislav Bürger. Jeho brambora vážila 1,281 kilogramu. Odměnou mu bylo malé prasátko. „Jsem šťastný, soutěže jsem se účastnil teprve podruhé,“ uvedl vítěz.