„Celkově se jedná o šestou jarní jízdu našeho klubu," řekl za pořadatele Martin Krejza. A ač se před týdnem velká řada veteránů proháněla na stříbrském náměstí, ani tato druhá letošní jízda se startem ve Stříbře rozhodně nebyla o nic ošizena.
V areálu se mohli návštěvníci pokochat více než dvaceti vozy různých značek a různého věku. Od amerických, přes britské po české klasiky. „Na začátku nás tu bylo přeci jen více. Někteří ale vyrazili o něco dříve. Ať můžou být auta sebehezčí, stále se jedná o veterány a některým by mohl kopec u Ostrova dělat problém. Proto ten předstih," vysvětlil s úsměvem Krejza.

Trasa, která letos čekala na účastníky první jarní projížďky, vedla krom zmiňovaného Ostrova až za hranice Tachovska, téměř k Plzni. Konečnou stanicí ovšem opět byl dvůr STK. „Po skončení jízdy je náš plán jasný. Dát si něco k snědku, dobré pivo a popovídat si o našich miláčcích," řekl jeden z organizátorů. Že se jednalo opravdu o miláčky, dokazuje například majitel modrého MG. „Sice není tak naleštěný jako zbytek, ale to bude tím, že s ním normálně jezdím. V garáži se moc neohřeje, jelikož jízda s ním je opravdu zážitek." Podobný vztah ke svým veteránům měli i ostatní. A není se čemu divit. Ve Stříbře se již podruhé během jednoho měsíce sešla opravdová přehlídka kultovních vozítek, která si svůj styl dokáží obhájit i desítky let po skončení jejich oficiální výroby (jak to u některých opravdu je).