Nutrie zde založily několik generací a nyní se někteří obyvatelé z Boru rozhodli, že na ně upozorní úřady, ať jednají.
S výskytem invazního druhu je každá obec povinna jednat a takovýto druh z místa odstranit.

„Lidé sami říkají, že je sem chodili krmit. Rodiče vzali kočárky a šli se projít k potoku. Někomu se ale nelíbí a stěžují si na ně. Jelikož jsme tuto situaci řešit museli, pozvali jsme si sem odchytovou službu, která měla za úkol hlodavce vychytat," uvedl tajemník města Boru Jaroslav Havlíček. „Odchytová služba zde byla skoro celý den a podařilo se jí odchytit pět kusů. Zbytek na potoce zatím zůstal."

Pět hlodavců tedy skončilo v Záchranné stanici živočichů ve Studánce. V místě plavaly asi tři generace nutrie říční, která je v našich oblastech nepůvodní, a tak ve volné přírodě nemá co dělat. „My jsme tohoto hlodavce pouze odchytávali a nyní jsou v naší péči. Odchyt byl časově dost náročný a celkově to bylo i o štěstí, protože jsou rychlé a terén nám dělal problémy," řekl Karel Bobál ze Záchranné stanice živočichů.

Protože se některým obyvatelům společnost nutrií líbí, ochočili si je, krmí je a je jim jich líto, stěžovali si na odboru životního prostředí městského úřadu v Tachově, kam zaslali petici s ukončením odlovu těchto zvířat. „Bohužel jsme dostali i písemně, že nutrie do volné přírody nepatří a nutrie se musí vychytat všechny," oznámil Havlíček.

Počet jedinců v populaci se od minulého odchytu ještě zvýšil. V rodině byla obrovská samice, která byla s největší pravděpodobností březí a jsou zde nová mláďata.

Kolem potoka je velice členitý a složitý terén a asi se všechny vychytat stejně nedá. Podle úředníků se tedy nutrie budou odchytávat průběžně.