VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Nemusel se zbavit psa přivázáním

Tachov – Vyděšeného, hladového a žíznivého psa přivázal zatím neznámý muž k bráně psího útulku U Šmudliny v Tachově. Co ho k tomu vedlo, už nikdo asi nezjistíme. Tomuto zoufalému činu však mohl předcházet.

30.6.2015
SDÍLEJ:

ARGO je mladý kříženec staforda, je velice milý a vyrovnaný. Má rád lidskou společnost a procházky. Foto: Městská policie Tachov

„Když by tento muž chtěl ve své situaci pomoci, rádi bychom mu pomohli. Jde ale jen o to, zda pomoc chce nebo ne. Během roku se na vedoucí útulku obrátí několik desítek lidí, kteří buď psa nechtějí nebo mají mnoho důvodů, proč ho nemůžou mít. Tito lidé pomoc hledají a dostanou ji," uvedla dobrovolnice útulku Lenka Dombrovská.

Takovým lidem je nabídnuta pomoc hned v několika podobách. Umístění psa v útulku je třeba zaplatit. Každý, kdo má psa nebo jiné zvíře a dopřeje mu kvalitní péči a chov, ví, že je vše dosti finančně nákladné. Pán, který uvázal psa k bráně útulku třeba neměl finance, místní útulek však nabízí pomoc mnoha způsoby. „Úplně nejčastěji je lidem a jejich psům v nouzi poskytnuta pomoc v podobě externí inzerce. To znamená, že vedoucí útulku psy nafotí, vytvoří jim inzerát, stanoví výši adopčního poplatku a psy na internet nahraje tým inzerentek, ty mají v tomto oboru několikaletou zkušenost. Podmínkou této spolupráce je, že adopční poplatek poputuje na účet útulku a že bude inzerovaný pes kompletně veterinárně ošetřen," popsala na úvod zástupkyně vedoucí Eliška Horvátová.

Dále útulek nabízí umístění psa s rozvrženou částkou za umístění – člověk může za svého psa platit na splátky.

„Protože máme v inzerci letitou praxi, někdy stačí jeden jediný den a najde se, například pro čistokrevná plemena nebo pro malé atraktivní psy, domov během jednoho dne," doplnila zástupkyně.

Tachovský psí útulek umístí do nových domovů každý rok na sto padesát psů. Svěřenců, kterým vyberou kvalitní a prověřený domov. Předchází tak tomu, že se budou zas a znovu objevovat zvířata v nouzi a bez pomoci.

„Je jen na veřejnosti do jaké míry pomoci chtějí. Náš útulek ruku lidem podává hlavně proto, aby se jejich zvířata měla dobře a neskončilo vše uvázáním psa, jako tomu bylo v případě ze začátku června, kdy někdo přivázal podvyživenou fenku k zahrádkám směrem na Mýto, nebo jako nyní z noci na pondělí," doplnila pracovnice.

Neznámý muž přivázal křížence staforda hnědobílé barvy vodítkem k vstupní bráně do útulku. „Případ nám ohlásila vedoucí útulku, která psa viděla na záběrech kamerového systému. Pes měl na krku obojek se známkami o očkování z roku 2012 a známku obce Dlouhý Újezd s číslem 133. Dále byl na místě zanechán batoh s vodítkem, náhubkem a vzkaz," popsal strážník městské policie Jan Habrdle.

„Na batohu, který ležel vedle psa byl napsaný vzkaz, na kterém stálo, že se pes jmenuje Argo, patří Karol od Bočků a že pes nekouše," doplnil kolegu strážník Zdeněk Průcha.

Protože se doposud neozval původní majitel psa, ani muž který ho přivázal, bude pes nabízen po karanténní době znovu k adopci.
Jde o další osud psů od majitelů, kteří nechávají starost na někoho dalšího.

Autor: Gabriela Jägerová

30.6.2015 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Volby se samozřejmě nevyhnuly ani vesnicím. Již od začátku se voliči k urnám dostavili také v obcích Horní Kozolupy a Slavice.

I v komunistické baště vyhrálo Babišovo ANO

Roman Hubník.

Hubník: Škoda první půle

V uličkách Tachova vyhrál Tomáš Jaša

Tachov – Více než 150 běžců v několika věkových kategoriích přilákal tradiční říjnový Večerní běh Tachovem.

Ve Stříbře šla volit i maminka před porodem, v komisi byla žena s trikolorou

Stříbro - Volební okrsek číslo šest ve Stříbře je v budově Základní školy v Gagarinově ulici.

Výlov Regentu začal

Stovky milovníků rybích pochoutek se zúčastnily prvního oficiálního dne výlovu rybníku Regent, který je největším rybníkem na území Tachovska.

Čeští a bavorští policisté se radili o migraci, pronásledování i drog

Tachov – Ke společné diskusní poradě zasedli v Tachově na zámku policisté z tachovského okresu a příhraničních regionů Bavorska.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení