„Jako představitel vítězné strany jsem nabídl vykonávat funkci neuvolněného starosty, ale ostatní strany to neakceptovaly. Protože mi není osud města lhostejný a je třeba dohlédnout na rekonstrukci náměstí, odkanalizování jižního předměstí, stavbu cyklostezky a na řádné čerpání dotací, zůstáváme s Vladimírem Součkem ve vedení města jako radní,“ uvedl senátor a končící starosta Miroslav Nenutil.

Ten se chce nyní kromě rady města více věnovat práci v Senátu, kde jeho mandát končí v říjnu 2014. V Senátu je mimo jiné členem Výboru pro zdravotnictví a sociální politiku a místopředsedou podvýboru pro dopravu Výboru pro hospodářství, zemědělství a dopravu a je rovněž členem stálé komise pro rozvoj venkova.

Podle dohody zasednou v radě města dva členové ČSSD, dva TOP09 a jeden ODS.

„Na spolupráci jsme se dohodli s vedením stříbrské sociální demokracie. Já to považuji za obrovský úspěch obou stran. Pan starosta k tomu přistoupil jako velice zkušený politik a já si ho proto vážím,“ okomentoval dohodu Pavel Plánka z TOP09, který je společně s Bohuslavem Červeným kandidátem na místa místostarosty a starosty. Oba také ve Stříbře získali nejvyšší počet hlasů.

„Tato dohoda je podle mého názoru i vítězstvím pro město, protože jsme se dokázali dohodnout. Vážím si toho, jakou jsme nastavili politickou kulturu, což se ne všude podaří,“ dodal Plánka.

Členem rady za občanské demokraty by se měl stát Petr Strankmüller. „Zajímá mne, kam se bude město dál ubírat. Z této pozice jsme k nabídce místa v radě přistoupili,“ uvedl Strankmüller.