Pro hosty byl připraven bohatý program. „Zřejmě nejatraktivnější byla ukázka odchytu netopýrů do sítí,“ uvedla za pořadatele Barbora Nováková ze Základní organizace Českého svazu ochránců přírody Kladská, která netopýří noc uspořádala ve spolupráci se Správami chráněných krajinných oblastí Český les a Slavkovský les za přispění ministerstva životního prostředí a Karlovarského i Plzeňského kraje.. Organizátoři měli pro zájemce připraveno povídání spojené s promítáním fotografií.

„Návštěvníci se při něm dozvěděli spoustu informací o životě netopýrů, způsobech jejich výskytu nebo ochraně,“ nastínil Přemysl Tájek ze Správy CHKO Slavkovský les. Po přednášce měli hosté možnost prohlédnout si výstavu fotografií, nebo vyplnit netopýří kvíz, který byl slosovatelný o ceny. Pro děti byly připraveny netopýří soutěže, při kterých si mohly vyzkoušet, jaké to je orientovat se v noci jen podle sluchu, nebo viset hlavou dolů. Během večera se soutěžilo také o nejhezčí výkres netopýra. „Evropská noc pro netopýry je putovní akce a naše organizace ji pořádá už od roku 2003.

Zatím jsme ji pořádali střídavě v Karlovarském a Plzeňském kraji. Letos jsme se nějak nemohli rozhodnout, tak jsem udělali kompromis. Akce tohoto typu jsme tak uspořádali hned dvě. Jednu na zámku v Bečově nad Teplou, druhou právě v klášteře v Kladrubech,“ uvedla Barbora Nováková.