„Minulý týden zažili tachovští policisté situaci, se kterou se setkávají ve své praxi jen velmi zřídka," potvrdila zastupující mluvčí tachovské policie Dagmar Brožová.

Na jejich obvodní oddělení se dostavila třiatřicetiletá žena s tím, že pracuje v Kebab bistru v tachovské Sokolovské ulici a předala policistům pánskou koženou peněženku, kterou po zaplacení jídla majitel zapomněl u jejího stánku s občerstvením.

„Uvnitř peněženky policisté nalezli finanční hotovost 4200 korun, osobní doklady na jméno majitele z Karlovarska, platební kartu finančního ústavu a tři pasové fotografie," vyjmenovala Brožová.

Na základě zjištěných informací z dostupných evidencí policisté majitele kontaktovali. „Ten uvedl, že nemá ani ponětí o tom, že by mu chyběla peněženka. Tachovští policisté mu celou situaci vylíčili a na tachovské služebně mu peněženku předali."

Dvaačtyřicetiletý muž byl velice rád a společně s policisty ocenil mimořádný přístup mladé nálezkyně, neboť mu svou poctivostí ušetřila nejen finanční hotovost, kterou v peněžence měl, ale i spoustu času při vyřizování nových dokladů.

„Stejně jako Romain Rolland nazval svůj román, i my můžeme říct, že dobrý člověk ještě žije," uvedla mluvčí.