V nedělním finále zaplaval skvělý čas 4:34:37 a připsal tak další medailový úspěch pro české barvy v rámci MS. Tachovský deník se připojuje ke gratulaci.

„Byl to doslova infarktový závod, kdy ještě na 250 metrech byl David na šestém místě. Pěkně stahoval a dohmátl v osobním rekordu devět setin sekundy před nizozemským plavcem Rogierem Dorsmanem a jeho časem 4:34,46. Na třetím místě dohmátl čínský plavec Dongdong Hua časem 4:38,20,“ vylíčila průběh závodu nadšeně Deníku mistrovský kousek svého syna Stanislava Kratochvílová.

Nadějný sportovec se již v březnu v italském Lignanu stal dvojnásobným světovým rekordmanem, čímž splnil všechny limity právě pro možnou účast na Mistrovství světa v Manchesteru 2023. Tohoto závodu se tehdy zúčastnil i s dalším cílem, a sice splnit limity na Letní paralympijské hry v Paříži 2024, což se mu také podařilo.

Kvůli svému hendikepu potřebuje David v průběhu závodu pomoc svého trenéra. Ta spočívá v jemném poklepu hůlkou na hlavu ve chvíli, kdy se David blíží na konec bazénu. O svých výsledcích se dozví vždy až v okamžiku, kdy vyleze z vody a vyslechne si informace z trenérových úst. David je studentem Gymnázia Tachov, kde mu fandí všichni spolužáci a v uplynulém školním roce mu dokonce připravili v tělocvičně malou oslavu, kde mu vzdali hold za skvělou reprezentaci školy a města.

Tachovské městské slavnosti.
OBRAZEM: Městským slavnostem v Tachově vévodil pestrý průvod