Člen plaveckého klubu PKTA Tachov sbírá jeden úspěch za druhým. V loňském roce se šesti medailemi (2-2-2) stal nejúspěšnějším sportovcem výpravy na Evropských paralympijských hrách mládeže (EPYG), které se konaly ve Finsku v Pajulahti, plavecká část probíhala v Helsinkách.

David startoval také na Mistrovství světa v paraplavání, kde byl jedním z nejmladších účastníků a ve svých čtrnácti letech skvěle konkuroval svým dospělým soupeřům. Vynikající výkon předvedl zejména v disciplíně 100 m znak, kde ve finále zaplaval osobní rekord a umístil se na čtvrtém místě - pouhých 0,5 sekundy za bronzovou medailí. David už v roce 2021 splnil paralympijské limity na čtyřech tratích. V letošním roce se pokusí kvalifikovat na start letních paralympijských her, které se budou konat v příštím roce v Paříži.

Stodvaatřicet výjezdů za uplynulý rok, taková je bilance JSDH  Bor u Tachova.
Dobrovolní hasiči z Boru u Tachova mají stále napilno

Jeho skvělé výkony byly oceněny na vyhlášení TOP TEN nejlepších sportovců Českého PARA sportu, které proběhlo v Rezidenci primátora hlavního města Prahy. „Mám radost, to určitě. Ale pokud se nominuji na olympiádu, budu mít ještě větší. Udělám pro to všechno,“ usmívá se sympatický kudrnáč David Kratochvíl, který má obrovskou podporu ve své rodině.