Festival má jako koníčka, do kterého zasvětila i svou rodinu a přátele. „Jezdíme tam několik let. Nejdříve jsme tam jezdili spíše večer, na různé noční párty a za zábavou. Ale pak jsem pochopila, že o tom to není, že daleko lepší je zůstat na festivalu pár dní a než se jen vlnit na diskotékách, je mnohem lepší chodit do kina na filmy a potkávat skvělé osobnosti," vypráví Mayová.

Zážitky jsou prý jedinečné, nic je nenahradí. „Letos bylo nádherné počasí, noci byly teplé. Všude jsme potkávali tisíce lidí. Kolikrát nebylo místo, a tak jsme seděli na zemi. Nikomu to nevadilo, však jsme čekali na jednu z největších hvězd. Film Pretty Woman totiž uvedl osobně Richard Gere a dokonce tam zazpíval píseň Pretty Woman. Bylo to krásné, dojemné, měla jsem husí kůži po těle," vzpomíná.

Se slavným hercem se dokonce potkala tváří v tvář. „Když jsem si chtěla fotit, jak šel proti mě, tak se mi roztřásla ruka, že mi snímek vyšel rozmazaný, což mě mrzí. Ale o tom to je, o nezapomenutelných emocích. To je to, co na festivalu miluji. Mezi mé největší zážitky patří stisknutí ruky s panem Gerem, obejmutí pro foto s Johnem Travoltou před dvěma roky, oba byli velmi přátelští. S děvčaty jsme byly úplně rozklepané," vyprávěla s velkým nadšením fanynka.

Všímala si i českých osobností. „V mých očích velmi vzrostl Marek Eben, to je pro mne osobnost letošního festivalu. Když jsme s ním hovořily, byl také milý a vstřícný. Ale po té, co jsem ho viděla v hotelu Thermal vycházet ze sálu, kde natáčel Plovárnu s Richardem Gerem, tak jsem vše velmi přehodnotila a zamyslela se nad světem. Vezl svou paní na vozíku a osobně ji zvedl a posazoval do taxíku, s obrovskou něhou a pokorou. Na chvíli jsem posmutněla, ale pak jsem si uvědomila, že takový je prostě život a také jak vzácný člověk Marek Eben je. Spousta celebrit se chovala naprosto přirozeně, možná je to také tím, že si nás během těch pár ročníků již zapamatovaly, což nám také některé sdělily. Nebyl problém s komunikací, jsem ráda, že nás braly mezi sebe. Festival je samozřejmě také o denních akcích a atrakcích. Muzikanti na ulicích, živé sochy a veselá focení v rádiových stáncích, to divoženky jako jsme my, s Aničkou a dcerou Linduš také velmi bavilo."

Jakkoli je z festivalu nadšená, určité nedostatky by přece jen našla. „Menším mínusem podle mého názoru bylo uzavření atrakcí v brzkých hodinách, většina už zavírala v 18 hodin, v čase, kdy spousta lidí na festival teprve přijíždí a jsou o tuto zábavu ochuzeni. K večeru pak v okolí kolonády trochu tento náboj chybí. Nicméně parádní atmosféra, hlavně při zahájení festivalu, kde je večer i nádherný ohňostroj, lidé kolem, co se umí bavit a do brzkých ranních hodin se opravdu baví. Přála bych každému ochutnat chilli, pepř a sůl, to je přesně koření festivalu, na které se opět budu velmi těšit," řekla závěrem stříbrská návštěvnice karlovarského festivalu.

Martina Sihelská