„Chodívá sem spousta starých lidí pro nákup. Ráno si koupí rohlíky, máslo a jdou. Nebo řemeslníci si koupí salám a pivo a jsou spokojeni, že nemusí chodit do supermarketu. Byla by hloupost, aby se z prodejny stala diskotéka, nebo nedejbože další herna,“ řekl Havránek.

Se slovy Havránka souhlasí i Bohumila Švarcbeková, která do prodejny také denně chodí.

„Se stavbou sídliště vznikala i prodejna. Slouží nám, místním občanům už od počátku. Chci tedy, aby byl obchod zachovalý. Různé dámy sotva chodí a do supermarketu je to daleko a z kopce. A vůbec, nehledě na to, že mnoho lidí bydlících na sídlišti jsou vysokého věku.,“ poukázala Švarcbeková.

Podle informací, které nám dala zástupkyně vedoucí prodejny Věra Dvorská by měla jít prodejna do podnájmu.

„Myslím, že bylo o prodejnu šest zájemců. Měla tu být snad diskotéka, nebo herna, ale to se doufám nestane,“ sdělila.

Proti uzavření prodejny byla napsána i petice, kterou podepsalo několik stovek lidí. Tou se zabýval i plánský městský úřad. Problém se projednával i na radě. Z jednání nakonec vyšel dopis, který byl zaslán na adresu Jednoty, ve kterém město nedoporučovalo prodejnu zavřít.

Spotřební družstvo Jednota Tachov však přináší vysvětlení.

„Prodejnu zavírat nebudeme a pokud bychom ji chtěli dát do pronájmu, bude naší podmínkou to, že prodejna bude nadále fungovat jako obchod s potravinami,“ podotknul František Bucha, předseda družstva.