Program se uskuteční od 18 do 24 hodin na stříbrském náměstí. Cílem Noci vědců je představit vědce veřejnosti jako obyčejné lidi a ukázat, že věda může být zábava.

Na stříbrském náměstí se budou moci zájemci seznámit s noční oblohou pomocí dovezených dalekohledů. Pro tuto příležitost bude také vypnuto pouliční osvětlení.

Součástí programu bude také několik odborně populárních přednášek v přednáškové síni na radnici. Ve stanech před radnicí pak budou moci návštěvníci shlédnout pokusy z chemie i z fyziky, které si pro ně připraví studenti Gymnázia Stříbro, kteří s pokusy vystoupili i v televizním pořadu PORT. Vedle nich bude možné ochutnat vesmír v souboru pokusů s názvem Astronomická kuchařka od členů ZpČAS a na závěr si budou moci návštěvníci prohlédnout model sluneční soustavy.

Kromě toho budou připraveny výstavy o světelném znečištění, o astronomii v západních Čechách, o klenotech noční oblohy

Přednášky budou na tato témata: Projekt Apollo – cesta na Měsíc či podvod století? (přednáší Ondřej Trnka, odborný pracovník Hvězdárny a planetária Plzeň), Armagedon a Drtivý dopad – fakta mýty realita (Miroslav Randa, ZČU Plzeň, Fakulta pedagogická, Katedra obecné fyziky), To nejlepší z Expo Science Afrique 2010 na Réunionu (Jitka Soukupová a Naďa Zíková), Jarní sopečná aktivita na Islandu – příčiny, průběh a dopady na lidskou společnost (Vladislav Rapprich, Česká geologická služba, Praha).