Co se nočních prohlídek na zámku v Boru týká, veřejnosti bylo doporučeno rezervovat si vstupenky. Zájemci poslechli a pět připravovaných prohlídek je již vyprodáno. Celkově jedenáctý ročník Podivuhodné noci na borském zámku nabídne návštěvníkům mnoho zajímavého. „Společně projdeme kompletní okruh zámku. Na některých místech jsou připravena šermířská a divadelní představení," řekla Deníku kastelánka zámku v Boru Galina Marianna Kortanová.

O zmiňovaná představení se mají postarat skupiny historického šermu Korbel, Balteus a Equites. Muziku obstará plzeňská hudební skupina Elthin a se svými tanci se představí seskupení Mericia. Návštěvníci se mohou těšit na popsání historie zámku od jeho založení až do dob rokoka. Tyto speciální prohlídky zároveň ukončí letošní zámeckou sezónu na zámku v Boru.

Oživlé noční prohlídky bývalého františkánského kláštera a kostela v Tachově se zase vytasí s několika novinkami. „Pro návštěvníky máme připravenou naprosto novou cestu do kostela, která zatím při prohlídkách nebyla nikdy využita," informovala ředitelka Muzea Českého lesa v Tachově Jana Hutníková. Krom této zvláštnosti se příchozí mohou těšit i na prezentační video spot o městě, který vznikl k výročí devíti set let. „Ve spojení s promítáním spotu se změní i trasa opuštění muzea. Cesta, která na zúčastněné čeká, byla použita pouze při první prohlídce v roce 2003," dodala ředitelka muzea. Dále pak organizátoři sází na klasiku v podobě přítmí a prohlídek pouze při svitu svíček. Třináctý ročník nočních prohlídek má tedy též co nabídnout.