V příštích měsících chce firma počet zaměstnanců ztrojnásobit na konečných 120 lidí.

„Výroba u nás není jednotvárná, pracovníci se naučí obsluhovat několik strojů, proto hledáme technicky zdatné lidi. Není to však jednoduché, přes relativně velkou nezaměstnanost je problém najít odpovídající pracovníky,” vyjádřilo se několik lidí z vedení podniku. „Věříme ale, že postupně se nám šikovné kolegy najít podaří,” doplnili.

Společnost Autoneum, která se vyprofilovala ze skupiny Rieter Automotive, se zabývá výrobou integrovaných podlahových systémů, tedy zespoda napěněných koberců, do osobních automobilů. V Nové Hospodě se budou vyrábět podlahové systémy pro bavorské automobilky. V únoru by počet zaměstnanců měl být kolem osmi desítek lidí ve výrobě a přibližně čtyřicet lidí bude pracovat v technických funkcích a administrativě.

„Do této budovy jsme se nastěhovali loni v listopadu. V lednu nám bylo dodáno první zařízení a v červenci už jsme měli první audit našeho zákazníka. Obstáli jsme a proto můžeme tento závod otevřít,” vyjádřil se ředitel závodu Karl-Heinz Proprenter s tím, že podnik disponuje nejmodernější technologií a zařízení je kompletně nové. Některé stroje se v současné době ještě instalují.

Podle ředitele obchodní skupiny pro Evropu firmy Autoneum, Charlese Fäha, je borský závod předpokladem pro rozvíjející se společnost. „Je tady nový perspektivní tým a Bor chceme rozvíjet tak, aby se stal jedním ze zásadních závodů pro výrobu koberců uvnitř skupiny Autoneum,” uvedl Fäh.

Otevření závodu vítá také město Bor. „Vážím si každé firmy v regionu, která má zájem dlouhodobě vytvářet stabilní pracovní příležitosti a zaměstnávat naše spoluobčany. Jsem přesvědčen, že spolupráce města a firmy bude přínosem pro region a povede k vytvoření stabilního zázemí zaměstnanců,” vyjádřil se starosta Boru Petr Myslivec.