Společnost také vytvoří nové vývojové centrum. „Vývojáře začneme přijímat už od prvního dubna. Na novém pracovišti budeme pro naše sesterské firmy vyvíjet nejen sedačky a hlavové opěrky, ale také střední konzole,“ vyjádřil se ředitel tachovského Grammeru Martin Kořínek. Vývojové centrum bude podle ředitele vznikat zhruba dva roky a postupně by v něm měly působit dvě až tři desítky odborníků.

V nové hale, která vyrostla v sousedství současného závodu, se momentálně instalují nové technologie. „Na místě je například už první pěnovací robot,“ uvedl ředitel.

Sériová výroba začne podle jeho vyjádření nabíhat od léta, přičemž s hlavní vlnou se počítá koncem letošního roku. Ještě letos by se měl počet zaměstnanců rozšířit ze současných zhruba 320 na 470. „Budeme potřebovat lidi, kteří jsou schopni se učit, samostatně pracovat a znají jazyky. Nám stačí němčina, vítána je i angličtina,“ uvedl Kořínek s tím, že firma tak rozšíří výrobu o další produkt. „Chceme nabízet více produktů a tím mít i více odběratelů, abychom i s vývojovým centrem měli více opěrných nohou na kterých stojíme a nebyli jen montážním závodem,“ vyjádřil se ředitel.

Zahájení výroby by se mělo projevit i zlepšením situace na trhu práce. „Pokud přijímá jedna firma 150 lidí, to se určitě projeví příznivě ve statistikách nezaměstnanosti,“ sdělil Deníku Eduard Šimůnek z Úřadu práce v Tachově s tím, že letošní rok by měl být ve vývoji nezaměstnanosti celkově příznivější než loňský. Nové zaměstnance by podle něj mělo přijímat několik dalších výrobců, například Panasonic v Plané nebo Kermi ve Stříbře.

K 31. lednu bylo v tachovském okrese 4086 lidí bez práce, což znamená míru nezaměstnanosti 12,7% (o jedno a půl procenta méně než v lednu loňského roku.)