„Hovado je na světě ojedinělá kapela, která vznikla ve městě mléka ve Stříbře. Na otázku, co že to hrajeme, tvrdíme, že velký big beat,“ říká zpěvák Yan Ropucho alias Pavel Rybecký.

Kapelu založili 1. ledna letošního roku kytarista Martin Zrasavec, na baskytaru hraje a zpívá Yan Ropucho a u bicích je Richard Hromotluk.

„Také úspěšná kapela Coward, ve které s bratrem působíme, se dnes nebývale rozjíždí. Hromotluk má za sebou bohatou bubenickou minulost v kapelách Patriot, Rapl, Nová tvář, Černá vdova, Tortoise,“ uvedl Pavel Rybecký.

„Ale kapela Hovado vznikla z touhy po naprosté svobodě. Je to úlet za zrcadlo,“ doplnil Martin Zrasavec alias Martin Rybecký.

Cílem této skupiny je podle hudebníků minimalismus a znovuvzkříšení klasického špinavého rock´n´rollu. „A je to zároveň jedna s odnoží performace. Hovado je jediný možný název. Už teď máme materiál na desku,“ dodávají bratři.

Skupina plánuje, že desku nahraje a jejím dalším cílem je živé hraní na různých podivuhodných místech.

Rej paroháčů, na kterém se Hovado spolu s dalšími kapelami představí, se koná v pátek 13. března od 20.30 hodin ve stříbrské Besedě.