Původní plán sice byl otevřít mateřskou školu Přístavní již od začátku nového roku, kvůli nezbytným dodělávkám byl tento termín ale odsunut. Ani to ale nezkazilo dětem radost z nových prostor. „Nová školka se nám moc líbí. Je to tu skvělé,“ shodly se děti ve třídě delfínů. Jejich nadšení sdílí i samotné učitelky, které budou v nové školce působit. „Nová školka se nám určitě hrozně líbí a jsme z ní nadšené. Líbí se nám prostředí a velké třídy. Na bývalých dvou školkách, které zavíráme a z části zavíráme byl problém v tom, že se jednalo o vily, tudíž takový prostor zde nebyl. Děti určitě prostor potřebují. Úžasné je také vybavení zahrad,“ řekla Deníku ředitelka Věra Cikánová.

V dnešních dnech jsou zatím zprovozněny dvě třídy. Další dvě třídy a již kompletní provoz nové školky se naplno rozjede na začátku října.

Jak již naznačila Cikánová, provoz ve zbývajících mateřských školách se značně omezí. V Mateřské škole Palackého bude fungovat pouze jedna třída, školka Pastýřská bude uzavřena úplně.