„V současné době je položena obrusná, tedy finální vrchní vrstva na celém opravovaném úseku,“ sdělil Deníku generální ředitel Správy a údržby silnic Plzeňského kraje Miroslav Doležal. Dodal, že k úplnému dokončení musí ještě provést pročištění silničních příkopů, dosypání krajnic a úpravy napojení stáváních sjezdů. Na řadu přijde také vodorovné dopravní značení.

Ve vozovce se před několika dny objevilo několik kruhových otvorů o průměru asi patnáct centimetrů. „Jedná se o kontrolní vývrty položených asfaltových vrstev. Ty mají potvrdit požadovanou tloušťku a strukturu položených, zejména tedy asfaltových, vrstev vozovky podle projektové dokumentace,“ dále uvedl ředitel Doležel s tím, že tyto vrty budou následně vždy zaplněny asfaltovou směsí. Celková náklady stavby jsou zhruba 36 milionů korun a stavba je financována z příspěvku Státního fondu dopravní infrastruktury.

Další omezení pro řidiče v okolí Chodové Plané už skončilo. Od minulého týdne je zrušena kyvadlové řízení provozu světelnou signalizací v úseku mezi Planou a Chodovou Planou a také u budovaného kruhového objezdu před Mariánskými Lázněmi.