VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Nové chodníky a přechody nejvíc těší návštěvníky města

BOR - Pro jejich bezpečnost a pohodlný přístup do zámku v Boru, investovala tamní radnice šest set tisíc korun

4.8.2008
SDÍLEJ:

Okolí borského zámku se může pyšnit nejen novými přechody, ale také moderními chodníky. V blízké době se dostane i na rekonstrukci stávající zámecké zdi (na snímku).Foto: DENÍK/Miloš Němec

Zvýšení bezpečnosti chodců mělo za účel vybudování nových chodníků a přechodů v těsné blízkosti zámku v Boru. Městskou pokladnu tato investiční akce přišla téměř na šest set tisíc korun.

„Při schvalování záměru jsme brali v potaz bezpečnost občanů docházejících do zaměstnání v blízkém zemědělském areálu. A také bezpečnou docházku studentů střední školy na jejich praktická pracoviště,“ uvedl místostarosta Boru Petr Myslivec. Chodníky a přechody zároveň umožní návštěvníkům borského zámku pohodlný přístup do rekonstruované historické dominanty Boru.
„Mám radost, že po schválení akce zastupitelstvem města v letošním roce se ji podařilo dokončit ještě před konáním jubilejních zámeckých slavností,“ potěšilo Myslivce.

Radost nad novými přechody vyjadřují také občané města a hlavně turisté. „To byl jediný kaz mé návštěvy Boru. Když jsem se chtěl jít podívat do zámku, tápal jsem, kudy se tam vlastně bezpečně dostanu,“ uvedl Vladislav Matějíček z Moravského Krumlova.
„Přechody mi teď vlastně zkracují cestu a pro mne jako důchodce a invalidu je to docela významné,“ dodal.
Výstavba přechodů a chodníků navazuje na postupující celkovou rekonstrukci zámku, ve kterém je už v současné době k dispozici informační centrum, včetně zpřístupněných prostor ve věži, zámecké kaple, Švamberského sálu a Hodovní síně.

„Zámek je prakticky využíván celoročně. V průběhu zámecké sezóny je hojně navštěvován turisty a po celý rok se zde konají kulturní akce a jednání zastupitelstva. Popřípadě se pronajímají jednotlivé prostory ke konání nejrůznějších společenských akcí,“ vypočítala Galina Kortanová, správkyně borské dominanty.

Do programu další rekonstrukce zámku, která se uskuteční v nejbližším období, je zahrnuto restaurování hlavního oltáře svatého Vavřince v tamní kapli, zprovoznění společenského sálu a výstavní síně.

„Vzhledem k vybudování nového chodníku před zámkem dojde také k rekonstrukci vstupních prostor do areálu, včetně navýšení stávající zdi a vestavění mříží,“ nastínil místostarosta Boru Petr Myslivec. V rámci postupných prací dochází i ke změnám aktualizace studie využitelnosti, podle které jsou řízeny etapy rekonstrukce.
„Na ty žádáme finanční prostředky z různých zdrojů,“ dodal Myslivec.

Autor: Miloš Němec

4.8.2008 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Volby se samozřejmě nevyhnuly ani vesnicím. Již od začátku se voliči k urnám dostavili také v obcích Horní Kozolupy a Slavice.

I v komunistické baště vyhrálo Babišovo ANO

Roman Hubník.

Hubník: Škoda první půle

V uličkách Tachova vyhrál Tomáš Jaša

Tachov – Více než 150 běžců v několika věkových kategoriích přilákal tradiční říjnový Večerní běh Tachovem.

Ve Stříbře šla volit i maminka před porodem, v komisi byla žena s trikolorou

Stříbro - Volební okrsek číslo šest ve Stříbře je v budově Základní školy v Gagarinově ulici.

Výlov Regentu začal

Stovky milovníků rybích pochoutek se zúčastnily prvního oficiálního dne výlovu rybníku Regent, který je největším rybníkem na území Tachovska.

Čeští a bavorští policisté se radili o migraci, pronásledování i drog

Tachov – Ke společné diskusní poradě zasedli v Tachově na zámku policisté z tachovského okresu a příhraničních regionů Bavorska.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení