V pátek totiž zastupitelé městysu za účasti plzeňských radních slavnostně představili víceúčelové sportovní hřiště, na kterém je možné provozovat celkem dvanáct různých sportů, jako například tenis, volejbal, nohejbal, házenou a košíkovou. „Hřiště budou moci využívat všichni zájemci, jen je bezpodmínečně nutné dodržovat pravidla uvedená u vstupu do areálu,“ řekl ředitel místní základní školy Jan Ambrož a dodal, že za čtrnáct dní bude mít sportoviště i svého správce, který bude na vše dohlížet.

Dvoumilionovou investici do hřiště s umělým povrchem podpořil částkou sedm set tisíc korun Plzeňský kraj. „Jsem přesvědčen, že když bude hřiště sloužit dětem i mimoškolním aktivitám, naplní to filosofii Plzeňského kraje, totiž podporovat mládežnický život i v odlehlých obcích,“ uvedl krajský radní Jiří Kalista. To potvrdil i Václav Červený. „Naším záměrem je, aby u každé školy v Plzeňském kraji stálo takovéto hřiště,“ doplnil myšlenku radní. „Domníváme se, že je to nejlepší řešení určitých problémů, které se vyskytují někdy s mladými lidmi. Je třeba jim dát prostor, aby se měli kde unavit,“ dodal Červený.

Od odhlasování záměru k otevření sportovište uplynulo osm měsíců. „Při výstavbě jsme se nepotýkali s žádnými problémy. Stavěli jsme na vlastním pozemku a stavební úřad nám vyšel vstříc,“ podotkl starosta městysu Chodová Planá Jan Volný.