Na třetí a poslední vítězné pozici nakonec skončil Pelhřimov s až úsměvným náskokem 218 hlasů. „Vzhledem k tomu, že hlasovací účast v případě Tachova překročila hranici 30 tisíc hlasujících, je těch 218 hlasů opravdový zlomek. Nyní jsme samozřejmě zklamaní. Ale zároveň se ukázalo, že pokud se táhne za jeden provaz, dají se dokázat neskutečné věci. Ještě jednou bych chtěl i přes neúspěch občanům mockrát poděkovat, že se takto aktivně do hlasování zapojili,“ řekl místostarosta Tachova Jan Straka. Jak dále dodal, nadšení z možnosti vyhrát dětské hřiště rozhodně nevyprchalo a Tachov se o něj pokusí i v příštím roce. „Určitě se znovu zapojíme a bylo by skvělé, kdyby nás občané opět takto podpořili. Na příští rok určitě provedeme v plánování tohoto projektu několik změn.“

Podle tachovského místostarosty bude v dalších letech důležité propagovat celou akci již od jejího začátku, čemuž v letošním roce tak nebylo. Velkým pomocníkem, který i v letošním roce dovedl možnost postavit Rákosníčkovo hřiště v okresním městě téměř do vítězného cíle, bude oficiální facebookový profil města.

„Propagace byla a bude velmi důležitá. Jde to vidět i na výsledku v hlasování, kterého se Tachov účastnil přibližně před dvěma lety. Tehdy jsme skončili až v druhé polovině. Tentokrát jsme málem vyhráli. Určitě tomu pomohl i městský Facebook.“
Co se dalších statistik týče, proti Tachovu hrálo hned několik věcí. Vítězná trojice měst, Havlíčkův Brod, Žatec a Pelhřimov jsou svým zalidněním větší než Tachov.

„Určitě se na to nechceme vymlouvat, ale je to pravda. I přesto jsme se téměř dotáhli na třetí Pelhřimov. Další záležitostí je fakt, že kategorie měst od deseti do dvaceti pěti tisíc obyvatel byla opravdu nabitá. V dalších dvou kategoriích vyhrála města i s několikanásobně menším počtem hlasů. Tak to ale bohužel je. Nezbývá než se dobře připravit na příští rok,“ na závěr dodal Jan Straka.

Do kategorie měst do 10 tisíc obyvatel se zapojila další dvě města z Tachovska, a to Stříbro a Planá. Bohužel, ani zde se neslaví úspěch. Obě města skončila až za první desítkou účastníků této kategorie.