Hřiště s umělým povrchem vzniklo v sousedství fotbalového hřiště a kabin. Jeho stavba byla zahájena na podzim. „Hřiště se stihlo dokončit ještě v loňském roce, ale protože napadl sníh, nebylo možné provést finální úpravy povrchu. To se podařilo až teď," doplnil starosta.

Stavbu financovala částečně obec, částečně kraj. „Náklady na nové hřiště byly zhruba jeden milion korun. Půlmilionovou dotaci jsme dostali od Plzeňského kraje, zbytek jsme hradili z rozpočtu obce," sdělil Deníku starosta Lomu Aurel Ardeleanu.

„A to se nám povedl docela husarský kousek. Z původního rozpočtu dva a půl milionu se nám konečné náklady podařilo srazit na jeden milion," uvedl dále s tím, že úspora spočívala například v tom, že hřiště bylo vybudováno na ploše někdejší antukové plochy, tudíž stačilo pouze povrch odebrat a vybudovat drenáže. Stavitelé rovněž využili část stávajícího oplocení a ponechali také tréninkovou tenisovou stěnu. V neposlední řadě se ušetřilo tím, že hodně práce si lomští sportovci udělali svépomocí.

Sportoviště bylo slavnostně otevřeno v pátek v devět hodin ráno. Zúčastnil se jej také krajský radní pro školství a sport Jiří Struček. „Ve zdejším sportovním areálu se toho v posledních letech udělalo hodně, tak jen popřeji, ať všechno dobře slouží," uvedl radní.

V době slavnostního otevření se po ploše proháněly dvě desítky předškoláků z lomské školky. „Už se těšíme, až bude větší teplo a budeme sem chodit pravidelně. Hlavně se těšíme, jak tu budeme hrát fotbal," shodlo se několik chlapců a dívek. „To bude hodně hustý," dodal jeden z nich.

Pásku slavnostně přestřihly děti, Deniska Maříková a Richard Mareš – za asistence starosty a krajského radního.

Areál bude sloužit nejen registrovaným sportovcům, ale i veřejnosti. „Chodit na hřiště budou samozřejmě děti z mateřské školy, používat je budou sportovci. Připravíme rozpis hodin, kdy kdo bude hřiště používat a ve volných hodinách pak bude za mírný poplatek k dispozici všem ostatním," doplnil Deníku Ardeleanu.

V posledních letech je to jedna z dalších změn v modernizaci sportovního areálu. Zhruba před sedmi lety se dělalo nové oplocení, postupně se zlepšoval trávník na fotbalovém hřišti, kde jsou rovněž nové střídačky. Celkovou rekonstrukcí prošel objekt s kabinami pro sportovce a klubovnou pro posezení. Tu využívají nejen sportovci, konají se zde i různé soukromé oslavy.