„Projekt už je zpracován delší dobu, problematický byl úsek kolem stavebnin Krasanovských. Tam patří pozemky kraji, ale to už je v podstatě dořešeno, takže chodník se bude stavět i kolem stavebnin,“ vyjádřil se starosta Tachova Ladislav Macák.

Provozovatelé stavebnin už připravili pro stavbu chodníku výjezdy z areálu. „Zvelebovali jsme dvůr stavebnin zámkovou dlažbou a tou jsme vydláždili také výjezdy z areálu, které jsme připravili tak, aby se na ně mohl napojit chodník. Původně se měl začít dělat až nad stavebninami, ale teď se bude stavět i podél. Než se tak stane, budeme udržovat i pozemek, na kterém se bude chodník dělat,“ řekl nám majitel stavebnin František Krasanovský s tím, že firma v současné době buduje kolem areálu také nový plot.

Podle starosty Tachova by se měla rekonstruovat celá ulice, tedy i silnice. „Sliboval to kraj s tím, že chodníky by se měly dělat současně. Ale pokud se silnice opravovat nebude, budeme stavět jen chodník. Je to potřeba, ale budeme tuto investici chtít zařadit do rozpočtu na příští rok,“ dodal Macák.