I v letošním roce se mohou obyvatelé Tachovska těšit na celou řadu kulturních a společenských zážitků. Pořadatelé už dávno pracují na tom, aby festivaly, městské slavnosti či pouti přilákaly co nejvíce návštěvníků, kdy by si každý našel svůj žánr a všichni se dobře pobavili a z akce odešli pohodově naladěni. Deník pro vás vybral několik větších akcí, přichystáno toho je na léto podstatně více.

Pořádnou rockovou nálož přinese hned v červnu jednodenní festival Rock pro hospic. Dobrovolným vstupným navíc podpoříte provoz tachovského Domácího hospicu Západ. „Na koupališti u zimního stadionu v sobotu 15. června vystoupí například Bára Zemanová, Stolen Heart či Sounds.n.stereo, začínáme v 13.50,“ zve veřejnost jeden z pořadatelů Michal Laško.

O zábavu bude postaráno i v červenci. V muzejní zahradě tachovského Muzea Českého lesa se 20. července bude konat již sedmý ročník festivalu Husman Fest. Pořadatel na svých sociálních sítích už nyní láká vyznavače bigbítu na skupinu Exorcizphobia, která za svou desku získala za rok 2023 ocenění Anděl v kategorii rock. V rodinné pohodové atmosféře si můžete poslechnout mimo jiné ale i Obscenity, Tortharry, Soul Massacre, Neurotic a další. Vstupné na festival bude stát 500 korun. Vstupenky budou k zakoupení pouze na místě v den konání festivalu.

A v červenci si přijdou na své ale i milovníci vážné hudby. V Kladrubech 20. července začíná již 47. ročník hudebního festivalu Kladrubské hudební léto. „V rámci se něj se budou konat čtyři koncerty, zahajovací bude tradičně varhanní. Při něm se představí slovenský organista Vladimír Kopec,“ sdělil Deníku pracovník muzea Jiří Kohout. Předplatné bude možno zakoupit v Regionálním muzeu Kladrubska, ale i přímo na místě před začátkem jednotlivých koncertů.

Začátek srpna bude patřit tradičně Tachovským městským slavnostem. Pořadatelé přichystali na první srpnový víkend skutečně bohatý kulturní program, v jehož průběhu si užijete hudbu rozmanitých žánrů. Na pódiu se představí skupina Wohnout, Kečup, ale také zpěvák David Koller. Sportovní show se chystá ve skateparku, městem opět projde historický průvod. Chybět nebudou ani akrobati, klaun či kouzelník, své oko potěšíte na výstavě historických vozidel. „Parádní zážitek přinese jistě vystoupení vlajkové skupiny Symbolica z Belgie či dronová show,“ slibují organizátoři akce.

Také Kladruby chystají opět velkou pouť. Na 17. a 18. srpna městečko láká nejen na pouťové atrakce, ale především na celou řadu muzikantů a kapel, které v průběhu víkendu budou návštěvníky bavit z pódia na náměstí. Po svém to rozbalí Cocoman, POPs, Brutus, Znouzecnost či Skavare. Užijí si rovněž i milovníci dechovky, těm zahraje tradičně Chodovarka. Připravena bude opět i dětská zóna, různé soutěže a další doplňkový program.

Tarock se letos přestěhuje z Tachova do Maršových Chodů. 23. srpna se tak začne hudební palba na tamním tréninkovém hřišti. „Začínáme v 15 hodin a představí se řada zvučných jmen. Dorazí Alkehol, Morčata na útěku, Morus, Miloš Dodo Doležal, Vitacit a další,“ řekl Deníku pořadatel Petr Joselevič.