„Jsou tu už dlouhodobě a pro místní i okolní se staly doslova atrakcí. Denně se tam schází řada občanů a neustále jim nosí nějaké zbytky potravin. Tím však ale došlo k tomu, že nutrie jsou překrmené, jídlo zůstává u potoka a začali se tam stahovat potkani. Proto jsme chtěli lidem vysvětlit, aby nutrie nepřekrmovali. Tabule informuje o životě nutrií, vlastně slouží i jako poučení," vysvětlil starosta.

Jsou prázdniny a u nutrií se stále někdo pohybuje, nejčastěji to teď bývají děti. „To je lepší než televize a počítač. Chodíme je pořád pozorovat, bydlí tady v té rouře a někdy jsou o kus výše. Nosíme jim chleba, rohlíky, jablíčka," říkají sedmiletý Jan Frank, devítiletá Míša Franková a devítiletý Filip Kettner. A hned dodávají. „Tady na té tabuli je napsáno, že se jim rodí třeba šest nebo sedm mláďat a také, že mohou mít různou barvu zubů. No, a nesmíme jim nosit moc jídla, pak jim tu běhají potkani," hlásily děti.

Přímo u potoka bydlí Lýdie Kettnerová. „Chodí se mnoho lidí, hlavně senioři, kteří bydlí přes silnici v pečovatelském domě. pro všechny je to takové povyražení. Samozřejmě, že chtějí nutriím hodně dopřát, tak jim nosí mnoho potravy z kuchyně, různé slupky od zeleniny, pečivo. Naše děti také pořád sedí u plotu a čekají, kdy zvířata vylezou," řekla sousedka zvířecího obydlí.

Martina Sihelská