VYBRAT REGION
Zavřít mapu

O funkci ředitele MKS ve Stříbře bojovalo pět uchazečů

Stříbro – Město Stříbro má za sebou výběrové řízení na ředitele Městského kulturního střediska ve Stříbře.

22.11.2013
SDÍLEJ:

Ilustrační foto.Foto: DENÍK/Antonín Hříbal

„Do výběrového řízení se přihlásilo pět uchazečů. Ti nebyli pouze ze Stříbra, ale i ze širokého okolí. Pro výběrové řízení jsme měli určité požadavky, kterými bylo vysokoškolské vzdělání nebo vzdělání středoškolské s praxí v manažerské pozici v řízení lidí. Vzdělání zaměřené na kulturu výhodou. K ústním pohovorům uchazeči dále zpracovali koncept rozvoje kultury ve Stříbře a návrh městských slavností," prozradil místostarosta města a člen komise Karel Lukeš.

Výběrové řízení má město za sebou a už se ví, že druhé kolo nebude, protože členové komise mají jasno.

„Komise dala doporučení radě města Stříbra, která rozhodne na nejbližším jednání. Nemohu předjímat rozhodnutí rady města, proto zatím jméno výherce nemohu zveřejnit," doplnil.

Současnou ředitelkou městského kulturního střediska je Martina Sihelská, která je ve funkci tři roky. Svoji práci měla velice ráda, ale rozhodla se odejít.

„Odejít z pozice ředitelky městského kulturního střediska bylo mé vlastní rozhodnutí. Odcházím sama z osobních důvodů a nové ředitelce nebo novému řediteli přeji pevné nervy a realistický pohled. Musí to být silná osobnost, která neukáže svoji slabost. Když se ohlédnu za svojí tříletou práci, tak jsem pyšná na některé akce, které se opravdu povedly. Mrzí mě, že jsem některé akce bohužel nedotáhla do konce, protože jsem neměla podporu v radě města. Jako například návrh na opravu kina. Fasádu, okna. Ale nikdo mě v tom nepodpořil. Když jsem se na to ptala, proč, tak prý jim někdo řekl, že teče střecha. Ale to dávno není pravda, střechu jsem nechala opravit už v roce 2011," uvedla Sihelská.

V komisi výběrového řízení bylo šest členů – kromě zástupců města Stříbra a jeho organizací i ředitelka MKS v Tachově Božena Vaňková a Eva Pomyjová z odboru kultury v Kladrubech.

„Jména uchazečů bych si zatím nechal pro sebe a neuváděl je. Představím je jen obecně. O místo se hlásilo od mladých nadějných mediálně zdatných uchazečů přes hudebníky k bývalým vedoucím odboru až k novinařině," prozradil v kostce Lukeš.

Z pěti uchazečů splnili podmínky tři, kteří byli pozváni k následným ústním pohovorům.

„Pokud si nový šéf MKS dokáže kolem sebe vybudovat tým lidí, který bude fungovat, pak si myslím, že bude přínosem. Už jen z toho pohledu, že mladší člověk vidí moderní způsoby propagace jako Facebook a další sociální sítě a média," uvedl Deníku místostarosta.

Všichni uchazeči viděli jako jeden z hlavních problémů MKS propagaci a koordinaci akcí. „Věřím, že se podaří navázat na tradiční a úspěšné akce ve Stříbře a přidat k tomu další, které budou přínosem kulturního dění u nás ve Stříbře. Myslím si, že je třeba dávat mladým lidem šanci ukázat, co umí. Řídím se tím nejen při své práci," ukončil Lukeš.

Autor: Gabriela Jägerová

22.11.2013 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Volby se samozřejmě nevyhnuly ani vesnicím. Již od začátku se voliči k urnám dostavili také v obcích Horní Kozolupy a Slavice.

I v komunistické baště vyhrálo Babišovo ANO

Roman Hubník.

Hubník: Škoda první půle

V uličkách Tachova vyhrál Tomáš Jaša

Tachov – Více než 150 běžců v několika věkových kategoriích přilákal tradiční říjnový Večerní běh Tachovem.

Ve Stříbře šla volit i maminka před porodem, v komisi byla žena s trikolorou

Stříbro - Volební okrsek číslo šest ve Stříbře je v budově Základní školy v Gagarinově ulici.

Výlov Regentu začal

Stovky milovníků rybích pochoutek se zúčastnily prvního oficiálního dne výlovu rybníku Regent, který je největším rybníkem na území Tachovska.

Čeští a bavorští policisté se radili o migraci, pronásledování i drog

Tachov – Ke společné diskusní poradě zasedli v Tachově na zámku policisté z tachovského okresu a příhraničních regionů Bavorska.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení