„Chceme například revitalizovat náves v Telicích. Rádi bychom zde vytvořili důstojné prostředí, které bude atraktivní nejen pro turisty, ale především pro domácí,“ vyjádřila se starostka.

Proto také zastupitelé chtějí použít systém komunitního plánování. Míní dát prostor místním občanům, aby si sami řekli, jak by si náves představovali. „Pozveme je na schůzku s projektantem. Zatím hledáme dobové fotografie, neboť naší prvořadou představou je, že by náves měla vypadat jako kdysi,“ pokračovala ve výčtu plánů a dodala, že vzhledem k nízkému rozpočtu obce budou v Prostiboři hledat vhodný dotační titul.

Pokud se dotaci podaří získat, počítá se s úpravami návsi už v tomto roce. Pokud ne, každopádně bude připraven projekt a o získání dotací se pokusí znovu v příštím roce. „Hrozně bych si přála, aby se nám toto povedlo zrealizovat co nejdříve, a naše společně pořádané akce, ať už stavění májky nebo rozsvícení vánočního stromku, byly v lepším a krásnějším prostředí než je tomu dosud,“ dodala starostka.