„Chtěli jsme se zeptat, jestli se skejt park bude někdy v budoucnu opravovat a jestli se lidé, kteří jej užívají, dočkají například nových překážek," tázal se právě Vaďura na zastupitelstvu.

Téma skejt parku nebylo na zastupitelstvu komentováno a rozebíráno poprvé. Před pěti lety informoval Deník o stavu tohoto zařízení a tehdy byl opravdovým rájem bezdomovců a opilých dorostenců.

Sami jsme se na místě přesvědčili, jaký nepořádek v areálu pro sportovní vyžití mládeže panoval. Pohozené zmačkané pet lahve, krabice od pizzy, různé papírky, sáčky, obaly od potravin a nápojů, špinavé tepláky. Ano, tak to na sportovišti vypadalo.

Ale změnilo se to. Parta mladých nadšenců se nyní o skejt park stará a nechce se v boji o rekonstrukci jen tak vzdát. Město i zastupitelstvo je jim nakloněno. Slibuje jim pomoc v příštích letech.

„Necháme zpracovat návrh, jak překážky ve skejt parku budou vypadat a cenovou nabídku, respektive rozpočet, abychom věděli, kolik to bude stát, pak se budeme rozhodovat, jestli zvládneme skejt park vybudovat příští rok. Překážky se budou dělat nové, z betonu, aby už něco vydržely," sdělil Deníku starosta města Ladislav Macák.

Kdo z pohybu mládeže na hřišti nemá radost, je Karel Karaman, správce střelnice Rychty, která s hřištěm sousedí. Podle něj dušování mladíků není tak pravdivé. „Celá léta je tu nepořádek a ten je tu i teď. Můj den začíná tím, že si vezmu pytel na odpadky a celý areál projdu, po trávníku, u altánků, podél plotu i včetně skejt hřiště. Všude posbírám odpadky, pet lahve a nedopalky z cigaret. Ještě nedávno si tady někdo zapomněl gril. Dělají se tu párty. Teď už je zima, ale přes léto jsou tu párty běžné. Dokonce po parku jezdí i s motorkami. Na místo jsem několikrát volal městskou policii. Že by tu někdo z mladých pořádek udržoval, to se mi nezdá. Já jsem ten, co chodí s tím pytlem. Z party, co sem chodí, jsou tak tři, čtyři mladíci slušní, ostatní tam dělají vyloženě bordel," sdělil Deníku správce Rychty Karel Karaman.

Samotní uživatelé hřiště, jak se vyjádřili, doufají, že se zašlostí hřiště odejdou po modernizaci také neodbytní vandalové a místo přenechají těm, kteří mají skutečný zájem o sportovní využití areálu.