Návštěvníci nosili krmení, pamlsky, hračky, deky, pelíšky a chvilkami bylo v útulku prázdno - psi trávili dopoledne s venčiteli na procházce. "Dovezli jsme krmení, hračky a předem si zamluvili dva malé chlupaté psy Willyho a Baxe na vyvenčení. Jeli jsme až z Plzně, tak jsme doufali, že nás nikdo nepředběhne a Willy s Baxem na nás počkají," řekla návštěvnice Jana Benešová.

Do útulku zavítala i Lenka Podolková se svoji sedmiletou dcerou Elou Novákovou. Ta vyrobila originální psí přáníčko, obešla celou rodinu a vybrala od každého finanční příspěvek. Peníze vložila do přání a to v útulku předala. "V útulku se mi líbí. Chodím sem s maminkou a tetou Jitkou, která tu pravidelně fotí pejsky do inzerátů," řekla malá Ela.

Návštěvníků přišlo opravdu hodně a nanosili krmení a potřeby, které budou zásobou na několik týdnů. "Na internetu jsme zveřejnili album potřeb, které v současné době nejvíce užijeme. Lidé se toho drželi a my jsme za to moc rádi," zhodnotila Eliška Horvátová z psího útulku.

Psy obdarovali i žáci ze škol a školních družin v Tachově. Dary provozovatelce útulku předali ještě před prázdninami a sešlo se toho opět dost. "Nesmírně si vážíme i toho, že se každoročně školy zapojují a leckdy s nápadem psy obdarovat přijdou sami děti. Ne vždy je to tedy z iniciativy učitelů, což je samozřejmě dobře. Moc děkujeme jak žákům, tak jejich učitelkám a učitelům," poznamenala Horvátová.

Velice originální dárek dostal pes jménem Boss. Manželé Václavovi ze Lhotky mu vyrobili takzvanou válendu - tedy psí postel, na které může odpočívat po celý den. "V zimě mají naši psi slámu jako podestýlku. Boss je na slámu alergický a má z ní vyrážku. Naše kolegyně Lenka Dombrovská postel navrhla a manželé Václavovi ji pro Bosse vyrobili. Je opravdu moc krásná a pohodlná. Moc všem za tento dar děkuji," doplnila pracovnice.

V psím útulku U Šmudliny je v současné době šestnáct svěřenců a za poslední měsíc našlo nový domov jedenáct svěřenců.