Přihlášená vozidla by měla postupně vyrazit z obce Rybník na Domažlicku zhruba v 11,30 hodin, sraz účastníků hvězdicové jízdy napříč Českým lesem je však v obci Rybník již od 9 do 11 hodin.

Veterány, mezi nimiž možná nebudou chybět ani třístopé Velorexy, na více jak 42 kilometrů dlouhou trasu vyrazí z Rybníka na Hostouň, kde bude připraveno malé občerstvení. Poté projedou Holubčí, na křižovatce u Černé Hory odbočí do Bělé nad Radbuzou. I zde bude čekat na řidiče malé občerstvení na nádvoří opraveného zámku, ale především jízda zručnosti. Následně budou pokračovat ke křižovatce na Železnou, kde uhnou na Novou Ves a svoji krasojízdu zakončí v Třemešné na Tachovsku. „Zde bude vyhlášení výsledků samotné vyjížďky, jízdy zručnosti a stejně jako v uplynulých letech i v tomto ročníku bude vyhodnocen nejvzdálenější účastník v kategoriích auto moto, který se dostaví po vlastní ose svého historického vozidla s bonifikací za stáří vozidla,“ uvedl jeden z organizátorů Antonín Hofmeister. „Předpokládáme, že stejně jako v uplynulých ročnících, se i letos sjede kolem stovky majitelů často skutečně unikátních exemplářů,“ dodal.

Jiří Strach u plakátu k filmu Svatá s Jiřinou Bohdalovou
Jiří Strach: Díky filmu Svatá utekla Jiřina Bohdalová hrobníkovi z lopaty

V Třemešné je následně připraven doprovodný program, tvz. Třemešenské odpoledne s veterány. Po dojezdu všech účastníků vyjížďky nebude chybět tradiční soutěž elegance, která bude vyhodnocena v 16 h a pak už se mohou řidiči i další návštěvníci a účastníci jízdy bavit dle libosti a nálady do večerních hodin. Hrát jim k tomu bude skupina Skavare, kterou později vystřídá večerní Disco oldies párty. I zde je zajištěno bohaté občerstvení. Bližší informace je možno získat na webu AMVC.