Volby do sněmovny začínají za

Nahrávám odpočet ...
VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Občan se ptá, proč musí jezdit na jiná koupaliště

TACHOV - Pavel Čížek poukazuje na to, že v Tachově není v provozu koupaliště. Letos nebylo napuštěno koupaliště. To rozzlobilo i tachovana Pavla Čížka, který tvrdí, že ostatní občané Tachova chtějí, aby bylo koupaliště opět v provozu

21.8.2008 1
SDÍLEJ:

V letošním roce se už koupaliště nenapustí. Hygiena totiž nedoporučila napouštění. V budoucnu by zde měl vyrůst aquapark. Foto: DENÍK/Josef Holek

„Prázdné koupaliště je výsměchem občanům. Proč musíme jezdit na koupaliště do Waidhausu, nebo do Plané, když tady, doma, v Tachově máme naše vlastní. Znám spousty lidí, kteří by chtěli, aby bylo koupaliště znovu otevřené,“ říká Čížek.
Dále poukazuje na to, že to, co řekla tachovská hygienická stanice je lež.

„Hygiena řekla, že nedoporučila koupání. To ale není pravda. Mám tam spoustu známých. Řekli mi, jak to celé je,“ doplnil Čížek.
Ředitelka Tachovské hygienické stanice se brání.
„Když jsme se byli na koupališti na jaře podívat, tak byla vana silně poškozena. Díry, které v ní jsou, mohou být zdrojem nečistot,“ říká ředitelka Jana Bělohlávková.

Čížek také říká, že voda v koupališti je nezávadná.
„Všichni říkají, že voda bývala špinavá, to také není žádná pravda. Vždyť to koupaliště napájí vodní nádrž Lučina, tedy ta stejná voda, kterou v Tachově pijeme. Lidé si musí zvyknout na nějaké organismy, aby se jim vytvořila jakási obranyschponost. Jednoduše, aby nebyli nemocní. Když pak někteří vlezou do chlórované vody, tak se taky osypou, nebo mají jiné kožní nemoce, třeba lupenku,“ uvádí Pavel Čížek.
I na toto má hygienička Bělohlávková odpověď.

„V souladu se zákonem o ochraně veřejného zdraví bylo koupaliště zařazeno mezi takzvané přírodní a jeho provozovatel musel plnit určité podmínky, kterými se stanoví hygienické požadavky na koupaliště. Nejzásadnější podmínkou, kterou provozovatel musí plnit, je zajistit provádění laboratorních rozborů vody s četností jednou za čtrnáct dnů, s výjimkou období, kdy je nepříznivé počasí. U přírodního koupaliště, které je závislé na kvalitě přitékající vody a u kterého nelze provést úpravu vody, je vždy riziko, že může dojít ke zhoršení kvality vody během koupací sezóny, eventuélně může dojít až k zákazu koupání. To se v minulých letech nestalo, i když určité problémy s kvalitou vody se vyskytovaly, tedy, co se týče mikrobiologické ho ukazatele a biologického oživení. Mikroorganismy, které ve znečištěných vodách jsou, jsou i pro některé citlivější lidi škodlivé. V poslední době jsou to sinice. Ty zapřičiňují různá kožní onemocnění, nebo záněty spojivek. Podle mikroorganismu, který v dané vodě žije, se může objevit u lidí průjem, zvracení, nebo jiné alergické reakce,“ informovala Jana Bělohlávková.

Městský úřad v Tachově nenechává celou záležitost náhodě. Možná vyroste nové koupaliště a autokemp.
„O koupališti se veřejně mluví deset let. Nové koupaliště je věc velmi nákladná a tak se musí hledat řešení, které sníží cenu. Proto se uvažuje s přemístěním venkovního bazénu k plavecké hale, kde je sociální zázemí, úpravna vody a sluneční kolektory pro přihřívání vody. Stejně to dělají i jiná města. Stávající prostor koupaliště nebude pro tenisové kurty, ale uvažujeme s autokempem, ktery v okolí není a je po něm poptávka. Dalším důvodem je zázemí – restaurace a soc. zařízení,“ řekl nakonec starosta Ladislav Macák.

Josef Holek

21.8.2008 VSTUP DO DISKUSE 1
SDÍLEJ:
Lukáš a Ladislav Hudlerovi na mistrovství světa v Irsku a spolu s dalšími členy týmu EH Security System na základně v Tachově. Foto: Deník/Jiří Kohout a Archiv L. Hudlera
12

FOTO: Hudlerové přivezli z Irska úctyhodnou sbírku medailí

Žáci 1. třídy Základní školy Mánesova Stříbro, s třídní učitelkou Hanou Kalistovou a asistentkou pedagoga Pavlou VavřičkovouMohamed Omar Badawy, David Bacher, Milena Bojdová, Marie Eliška Čečková, Alex Eremiáš, Hana Heřmanová, Natálie Jonášová, Nelly Kais

NAŠI PRVŇÁČCI: dnes představujeme prvňáčky ze ZŠ Mánesova ve Stříbře

Hokejisté Tachova nastoupí doma

Tachov – Po úvodním utkání krajské ligy mužů v ledním hokeji, nastoupí Tachov v dalším kole poprvé v nové sezoně na domácím ledě.

Přípravná třída pomůže lépe zvládnout první třídu

Stříbro – Od začátku září mají v Základní škole Mánesova Stříbro, kromě první třídy, ještě jednu první třídu, a to přípravnou. Jako jediné základní škole na Tachovsku se jí zde díky zájmu rodičů podařilo zřídit.

SLEDUJTE ON-LINE: Prezident Miloš Zeman dorazil do Plzně v dobré náladě

Plzeňský kraj - Sledujte s Deníkem návštěvu prezidenta v kraji. 

ZMĚNA: Výlov Regentu začne v pátek, termín ale může ovlivnit teplé počasí

Chodová Planá - Rybářství rozhodlo o změně, výlov Regentu začne nejspíše až v pátek, pokačovat se bude v sobotu. I tento termín není podle rybářů definitivní.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení