Volby do sněmovny začínají za

Nahrávám odpočet ...
VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Obchvat Chodové Plané bude, otázkou zůstává kudy povede

Chodová Planá - Zklidněný provoz, na průtahu obcí méně kamionů, nižší vibrace a menší množství exhalací. Tak na to mohou na několik dalších let zapomenout chodovoplánští obyvatelé.

12.2.2010
SDÍLEJ:

ZATÍM BUDOU JEZDIT PŘES MĚSTYS. Průjezd Chodovou Planou je i na další roky jedinou cestou od dálnice na Cheb.Foto: DENÍK/Antonín Hříbal

Realizace silničního obchvatu Chodové Plané se zřejmě ještě prodlouží, v té horší variantě až o více než deset let. Tato možnost vyplynula z jednání zástupců městyse, firmy Chodovar a dalších zúčastněných, které svolalo Ředitelství silnic a dálnic na základě nesouhlasného postoje firmy Chodovar k realizaci stavby obchvatu.

Zdržení nastartovaly obavy

Důvodem proč se protahuje započetí stavby jsou právě obavy místního rodinného pivovaru Chodovar. Podle vedení firmy by stavba obchvatu mohla nevratně zasáhnout do prameniště, kde má pivovar zdroj vody. „Rozporovali jsme tu variantu, kdy silnice měla vést v osm metrů hlubokém zářezu pod železniční tratí. Zde by mohlo dojít k ohrožení prameniště,“ vyjádřil obavy o zdroj vody pro pivovar president Chodovaru Jiří Plevka starší. Návrh přemostění přes železniční trať vítá. „Z hlediska pivovaru a ohrožení vod nemám k této variantě připomínek. Nemám zájem na tom, aby se stavba oddalovala“ dodal Plevka, kterému se ovšem nelíbí celkové pojetí obchvatu. „Dostal jsem se k tomu, jak je obchvat navržen, a to se mi opravdu nelíbilo,“ podotkl o stávajícím projektu. „Nechal jsem si namalovat trasu jinou, a ta by se mohla začít stavět hned. Celé mi to přijde, jako mrhání státními penězi, protože moje trasa je o kilometr kratší.“ poukázal president Chodovaru, který jako problém a zbytečné plýtvání penězi vidí i v několikakilometrovém připojení obchvatu s komunikací na Kyjov. „Z hlediska pivovaru jsem spokojen s variantou přemostění, ale jako občan s tím rozhodně nesouhlasím,“ okomentoval investici Plevka. Věří, že by se současná varianta dala zvrátit: „Vždyť kdysi byly v jednání obě varianty obchvatu.“

Starosta Chodové Plané Jan Volný sice připouští, že varianta vedení obchvatu z východní strany by bývala pro obec výhodnější, ale vnímá ji v současné době jako praticky neuskutečnitelnou. „O tom se mělo mluvit někdy před deseti lety. Dnes je to nereálné. Jednak by tato varianta prodloužila realizaci obchvatu o více než deset let a jednak se do současného projektu investovaly už nemalé prostředky,“ citoval starosta názor představitelů ŘSD ČR. Požádal pak projekční kancelář, která projekty připravovala, o zaslání sdělení z jakého důvodu byla v minulosti tato varianta zamítnuta.

Další varianta: Přemostění

Jaká varianta je ta správná a kudy obchvat povede se zatím s jistotou neví. Vše stojí také na rozhodnutí Krajského úřadu v Plzni. Tam Chodovar podal odvolání proti vydanému územnímu rozhodnutí, které vydal stavební úřad v Plané na základě nestranného odborného posudku. Kromě původní varianty, kdy silnice obchvatu by měla vést v koridoru a podcházet železniční trať za chodovoplánským nádražím, se rýsují ještě další možnosti. „Na jednání byly předloženy tři varianty řešení přemostění trati. To by se tyčilo dvanáct metrů nad úroveň okolního terénu a přechod trati by se přiblížil ke středu obce. V podstatě by přemostil v horní polovině ulici Nádražní. Zde zástupce policie ČR inženýr Mecl upozornil na zvýšené riziko nehodovosti a zvýšené hlučnosti, kterou by toto řešení přineslo,“ informovala místostarostka Jana Batrlová.

Na setkání zúčastněných stran, které se uskutečnilo ve středu 3. února v kulturním domě v Chodové Plané, se účastníci dohodli, že rozpracují detaily navrhovaných řešení a koncem února budou pokračovat v jednání.

Autor: Antonín Hříbal

12.2.2010 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:
K VEČERNÍMU TRÉNINKU  v Lucernu nastoupil s krytem na obličeji i David Limberský, podle slov trenéra Pavla Vrby však k utkání nominován nebude.

Nebude to jednoduché, míní kouč Vrba

Výrovský potok a jeho okolí vypadá v dnešních dnech tak, jak by mělo.
4

Oblast kolem Výrovského potoka je v pořádku, voda míří tam kam by měla

FOTO: Hudlerové přivezli z Irska úctyhodnou sbírku medailí

Tachov, Planá – Mistrovství světa v kickboxu kategorie WKU absolvovali Ladislav a Lukáš Hudlerovi z Plané. V irském Killarney reprezentovali Českou republiku, Ladislav startoval za veterány a Lukáš se objevil poprvé ve své kariéře v kategorii starších žáků.

NAŠI PRVŇÁČCI: dnes představujeme prvňáčky ze ZŠ Mánesova ve Stříbře

Podívejte se na tablo novopečených prvňáčků. Prostřednictvím našeho seriálu Naši prvňáčci bude redakce představovat tabla jednotlivých prvních tříd základních škol na Tachovsku. Rodiče a blízcí žáků každou středu najdou v tištěném vydání na straně 4 a na webu prvňáčky z Tachovska. Deník si tak mohou koupit na památku.

Hokejisté Tachova nastoupí doma

Tachov – Po úvodním utkání krajské ligy mužů v ledním hokeji, nastoupí Tachov v dalším kole poprvé v nové sezoně na domácím ledě.

Přípravná třída pomůže lépe zvládnout první třídu

Stříbro – Od začátku září mají v Základní škole Mánesova Stříbro, kromě první třídy, ještě jednu první třídu, a to přípravnou. Jako jediné základní škole na Tachovsku se jí zde díky zájmu rodičů podařilo zřídit.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení