„Novou podobu stránek jsme zprovoznili nedávno, zhruba před třemi týdny,“ sdělil nám starosta Halže František Čurka. „Předchozí podoba nebyla úplně ideální, nedařilo se pravidelně aktualizovat. Nové stránky jsou podle mého názoru přehlednější, mají lepší grafiku a jsou aktuální,“ dodal.

Adresa stránek obce je www.halze.cz. Grafické podobě vévodí letecký snímek obce s nápisem a obecním znakem.

V levé části najde uživatel informace o obci a o obecním úřadu. Zde má k dipozici seznam odkazů na různé informace z radnice, včetně usnesení zastupitelstva a dalších dokumentů. Je zde rovněž odkaz na místní podnikatele a na stránky základní školy.

„Některé údaje se budou postupně ještě doplňovat,“ uvedl starosta.

Nefunkční je například po kliknutí odkaz na stránky bavorského městečka Bärnau.

Uživatelé internetu najdou na inovovaných stránkách obce Halže také čerstvé informace z aktuálního dění, poslední pocházejí z první poloviny února. Většina dokumentů lze ze stránek stáhnout.

Vlastní internetové stránky má také Základní a mateřská škola v Halži. Na internetu je najdeme po zadání hesla www.zsmshalze.cz.

Po zadání hesla Halže do internetového vyhledávače se uživateli zobrazí přes osmdesát tisíc odkazů na stránky, na kterých je alespoň nějaká zmínka o Halži a o dalších sídlech se názvem obsahujícím slovo Halže (například Horní Halže). O Halži najdeme zmínky například na turistických portálech, v nabídce ubytování, realit a na různých dalších stránkách. Řada odkazů se však opakuje.