Žalostný stav bývalého dětského hřiště na louce nedaleko místní mateřské a základní školy vedl zastupitele obce k projednání revitalizace tohoto zařízení. Některé atrakce zde zůstaly, ale hřiště není v takovém stavu, v jakém by mělo být.

„Stav hřiště je již delší dobu připomínkován uživateli, respektive maminkami a myslím, že se stačí na místo jen podívat a musí to být každému jasné," vysvětlil situaci starosta Konstantinových Lázní Karel Týzl.

Hřiště bylo vybudováno již v roce 1998. Bylo velmi často vyhledáváno maminkami s dětmi, které měly toto hřiště velmi rády. Bohužel se nyní některá vybavení nedají ani používat, proto se zastupitelstvo obce rozhodlo o projednání tohoto stavu a uskutečnění následné změny.

„Chodili jsme sem rádi. Moje dcera Anička to tam měla velmi ráda. Mrzelo ji, že některá zařízení byla odebrána. Ale teď se už těší na nové, opravené hřiště," sdělila Deníku své pocity Martina Biedermannová z Konstantinových Lázní, která se svou dcerou hřiště navštěvovala.

K jednání zastupitelstva jsou vyzváni i občané, kteří mohou navrhnout opatření na zlepšení nového hřiště. Na první výzvu ve zpravodaji reagoval jediný zájemce, a to ještě z řad zastupitelstva, což bylo jistě po předchozím připomínkování stavu hřiště veřejností trošku překvapení. Druhý pokus bude uskutečněn začátkem ledna.

„Hřiště bude samozřejmě financovat obec a vzhledem k předpokládaným nákladům okolo půl milionu korun budeme usilovat o dotaci," dodal starosta.

Obec bude žádat o dotaci, jakmile se naskytne příležitost a dotační program bude na podobné aktivity vyhlášen. Podle slov starosty zatím ještě není vytvořena přesná představa o podobě hřiště. Proto podle něj mluvit o stanovení termínu „otevření" nového hřiště je předčasné.

Iveta Luňáková