Třešňová alej, meditační zahrada a altán. To vše mají v současné době k dispozici k trávení odpočinku obyvatelé Kostelecka a turisté. Brzy ale v Kostelci přibyde další relaxační místo. Oázou klidu se totiž stane samotný střed návsi.
Ve středu obce totiž roste odpočinkový park, jehož projekt v sobě zahrnuje nejen historickou studni a fontánu, ale také celoplošnou výsadbu zeleně.
Revitalizace návsi si z prostředků obce a dotačních titulů vyžádá půldruhého milionu korun.
Peněz ale kostelecké zastupitelstvo nelituje.

„Naším cílem a mottem je vybudovat z Kostelce pohodovou obec,“ nastínil starosta František Trhlík.
Náves, kterou kromě fontány a studně ozdobí nově vysázené duby, lípy, hlohové keře a pískem vysypané chodníčky, si už teď občané Kostelce pochvalují.
„Je to prostě paráda a hojně využívaná záležitost. Jenom mám strach, že pro nával maminek a a dětí tady pro nás důchodce nezbyde místo. Ale snad se tam nějak všichni vejdeme,“ usmívá jedenaosmadesátiletá Růžena Neubaerová.

Na zahájení provozu fontánky se těší také pětadvacetiletá Renata Nováková.
„Už teď tam se synem ráda chodím, natož až vytryskne fontánka. Pro mne i mého potomka to bude hotový balzám,“ poukazuje.
„Udělalo se tady hodně práce a hlavně ku prospěchu obyvatel. Mne to vlastně všechno rostlo před očima a nestačila jsem se divit,“ vyjádřila své pocity zaměstnankyně obecního úřadu Jana Soukupová.

Starosta František Trhlík přiznal, že projekt výsadby nenašel jenom kladné ohlasy. „Objevily se docela i agresivní názory. Ty se týkaly toho, že kvůli revitalizaci jsme vykáceli několik kaštanů a akátů. Vše jsme si ale vysvětlili a kritici pochopili, že prohnilé stromy s malou životností museli našemu společnému záměru ustoupit,“ podotkl.

Kostelec se v dohlednu vlastně změní v jakousi ladovskou vesnici.
„Rozpracovaný už je projekt, který počítá s rekonstrukcí domů, včetně nových fasád. Výstavbu tak vlastně přizpůsobíme venkovskému jádru,“ informuje starosta.