„Budova školy sloužila svému původnímu účelu asi do šedesátých let, poté ji využíval jako klubovnu a ubytovnu svaz mládeže. Možná do sedmdesátých let. Od té doby objekt chátrá,“ sdělil Deníku starosta Broumova Ondřej Stec.

Obec proto zatím požádala o dotaci na zakonzervování bývalé školy, aby se zabránilo další devastaci budovy. „Teď se bude zkoumat, jak by se prostory školy daly využít,“ uvedl místostarosta Jaroslav Siládi s tím, že byla prozatím vytvořena studie vhodného využití.

Podle ní by se do přízemí měl přestěhovat obecní úřad, který v současné době sídlí v sousedním objektu. Ten by měl být po přestěhování přestavěn na obecní byt.

Další místnosti bývalé školy by bylo vhodné využít pro spolkovou a zájmovou činnost obyvatel, vzniklo by zde rovněž zázemí v podobě sociálního zařízení. V patře objektu se pak podle prvotní studie počítá se společenským sálem.

Budova bývalé školy v Broumově vyžaduje podle představitelů obce celkovou rekonstrukci a obec chce hledat možnosti, jak tuto rekonstrukci financovat.