VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Oběti trestných činů mají někdy zbytečně pocit viny

Tachov – Vítaná příležitost jak vytvořit komplexní funkční síť poskytovaných služeb obětem trestné činnosti – to byl cíl, kvůli kterému se konalo první setkání multidisciplinárního týmu pro oběti.

20.2.2015
SDÍLEJ:

JEDNÁNÍ se zúčastnili nejen pracovníci Probační a mediační služby, ale také zástupci státních orgánů, nebo terénní pracovníci různých organizací.Foto: DENÍK/Gabriela Jägerová

Multidisciplinární tým pro oběti trestné činnosti vznikl pod záštitou Probační a mediační služby (PMS) v Tachově a zúčastnili se ho erudovaní pracovníci z řad zástupců orgánů činných v trestním řízení (soudce trestního úseku Okresního soudu v Tachově, zástupce Policie ČR), pracovníci PMS, regionální koordinátor projektu „Proč zrovna já?", klinický psycholog a zástupci neziskových institucí zaměřující se na práci s poškozenými jako jsou organizace Člověk v tísni a Kotec.

Jednalo se o setkání, které mělo převážně informativní a kasuistický charakter, kde si zástupci shora jmenovaných organizací vyměňovali své zkušenosti, příklady dobré praxe a hledali společné cesty, jak zdokonalit věnovanou pomoc obětem trestné činnosti na území Tachovska.

Vedoucí střediska Probační a mediační služby v Tachově Michaela Rybářová uvedla, že pracovníci Probační mediační služby pracují jak s pachateli, tak i s oběťmi trestných činů: „Oběti jsou jednou z cílových skupin, na kterou pracovníci Probační a mediační služby zaměřují svoji pozornost, s kladením stále většího důrazu na zapojení obětí do procesu trestního řízení. Práce s oběťmi trestných činů je tedy nedílnou součástí aktivit Probační a mediační služby a stěžejní prioritou ve většině řešených případů. V praxi to znamená, že pracovníci Probační a mediační služby nabízejí obětem pomoc za účelem vyjádření zájmů a potřeb v souvislosti s následky trestné činnosti."

Ze strany PMS získávají oběti trestné činnosti důležitý informační servis týkající se právního, psychologického či sociálního poradenství. Poskytované informace se vztahují na orientaci a průběh trestního řízení, poskytnutí psychosociální podpory a začlenění do procesu vlastního odškodnění, což znamená pomoci obětem v otázce řešení náhrady škody. „Pracovníci Probační a mediační služby se mnohdy setkávají také s tím, že oběti mohou být konfrontovány s pocity nespravedlnosti, křivdy, nedostatečného potrestání pachatele apod. I v těchto případech je důležité poskytnout oběti psychosociální podporu a začlenit jejich újmu do běžného života," informovala Michaela Rybářová.

Vytvoření multidisciplinárního týmu zaměřeného na oběti trestné činnosti si klade za cíl zkompletovat nabízené služby spolupracujících institucí a podílet se na funkčním systému poskytujících služeb pro obyvatele Tachovska.

Autor: Gabriela Jägerová

20.2.2015 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Volby se samozřejmě nevyhnuly ani vesnicím. Již od začátku se voliči k urnám dostavili také v obcích Horní Kozolupy a Slavice.

I v komunistické baště vyhrálo Babišovo ANO

Roman Hubník.

Hubník: Škoda první půle

V uličkách Tachova vyhrál Tomáš Jaša

Tachov – Více než 150 běžců v několika věkových kategoriích přilákal tradiční říjnový Večerní běh Tachovem.

Ve Stříbře šla volit i maminka před porodem, v komisi byla žena s trikolorou

Stříbro - Volební okrsek číslo šest ve Stříbře je v budově Základní školy v Gagarinově ulici.

Výlov Regentu začal

Stovky milovníků rybích pochoutek se zúčastnily prvního oficiálního dne výlovu rybníku Regent, který je největším rybníkem na území Tachovska.

Čeští a bavorští policisté se radili o migraci, pronásledování i drog

Tachov – Ke společné diskusní poradě zasedli v Tachově na zámku policisté z tachovského okresu a příhraničních regionů Bavorska.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení