Nejednou byl úspěšný a z televize se vrátil s výhrou. V posledním klání se mu ale podle jeho vlastních slov příliš nevedlo. „V televizních soutěžích mi ale nejde o výhru, prostě mě jen baví rozšiřovat své obzory a něco zažít,“ sdělil Deníku s úsměvem Kajaba.

„Byl jsem dvakrát v televizní soutěži Riskuj, dvakrát v AZ kvízu a jednou v Milionáři. V soutěži Chcete být milionářem jsem měl zatím největší úspěch. Vybojoval jsem v ní před dvěma lety šestimístnou finanční odměnu,“ dodal.

Televizní soutěže prý hltal u televize od dětství. „Tehdy jsem se díval na Deset stupňů ke zlaté, nebo Desetkrát odpověz. Ale doma v pohodlí křesla je to úplně o něčem jiném, to prostě vypadá jednoduše. Ovšem být skutečně na place, to je velký rozdíl,“ vysvětloval stříbrský soutěžící.

Každé natáčení je podle Kajaby jiné. „Riskuj a Milionář se točil v Praze, AZ kvíz pak v Brně. Každé studio bylo úplně jiné. Vzpomínám si na velkou únavu, když jsem točil v Brně poprvé. Byl to den po Pyžamovém bálu ve Stříbře, kde jsem musel jako jeden z organizátorů být. Bál byl v sobotu v noci a já měl být v neděli v deset dopoledne v Brně. To jsem se opravdu hlídal, abych neusnul. Také jsem ani neuspěl,“ vyprávěl Deníku.

Ve výše uvedené soutěži, podle něj, také hodně záleží na tom, jaké pořadí soutěžící získá. „Jednička to má jednodušší, dvojka také může vyhrát, ale jen když je soupeř slabší nebo stejně vzdělaný jako ten na druhé pozici,“ myslí si Kajaba.

Ačkoliv při poslední soutěži neuspěl, chystá se Laco Kajaba do soutěže ještě vrátit. Motivaci má. „Chtěl bych na památku získat tričko AZ kvízu, to se dává za pět kol za sebou, ani nemusím zvítězit, stačí se dostat do finále. Nejdřív se však mohu přihlásit až za rok od poslední soutěže, takže v květnu 2011. Rozhodně to udělám,“ těší se na další klání stříbrský ochotnický herec a fanoušek vědomostních soutěží Laco Kajaba.