„Jsem ráda, že už budu jezdit klasickou a obvyklou trasou, protože jsem musela dva dny jezdit přes Tisovou. Když si vezmete v úvahu, že bydlím na Přimdě a denně dojíždím do práce do Tachova. Tak se mi jedna cesta o několik korun prodražila. Já jsem jela vlastně čtyřikrát, takže jsem do práce projela několik stovek korun. Protože to, co dnes stojí benzín je hrůza," vysvětluje řidička Eva Finská z Přimdy.

Oprava přejezdu se uskutečnila v rámci nepřetržité výluky, která se koná mezi stanicemi Bor a Tachov v období 19. dubna až do 29. dubna. Samotné práce v Pernolci začaly 23. dubna a včera v ranních hodinách skončily.

„Na přejezdu došlo k výměně štěrkového lože, pražců, upevnění, kolejnic a povrchu komunikace. Oprava byla provedena z důvodu nedostatečného upevnění kolejového roštu a poškození asfaltového povrchu komunikace," sdělil Deníku tiskový mluvčí Správy železniční dopravní cesty Pavel Tesař.

Vlakovou dopravu na vyloučeném úseku nahrazuje náhradní autobusová doprava, kterou organizují České dráhy.

Další přejezd, kde byla doprava omezena, byl světelný železniční přejezd v Tachově, směrem na Oldřichov. Tam omezení provozu také trvalo do včerejšího večera. Na tomto světelném přejezdu bylo obměněno upevnění kolejnic a byl položen nový asfaltový povrch.

„Výluka ve směru Bor, Tachov potrvá do 29. dubna, sedmnácti hodin," sdělil mluvčí Českých Drah Petr Šťáhlavský.

Jak už jsme vás informovali v předchozím vydání Deníku, v obci Staré Sedliště právě probíhá výstavba nové kanalizace.

Lidé se však nemusí obávat, že se z vesnice nikam nedostanou. Zatím probíhá v obci dopravní výluka. Zastávka náhradní autobusové dopravy je umístěna u odbočky přibližně 150 metrů od železniční zastávky Staré Sedliště. Opravy kanalizace nebudou mít žádný vliv na to, že by se lidé na vlakovou zastávku nedostali.

Gabriela Jägerová