Obyvatelům obce chybělo dlouhá léta důstojné místo pro setkávání a pořádání kulturních akcí. Obec proto nechala zrekonstruovat původní společenský prostor. „Původní sál sice občas veřejnosti sloužil, spíše ale zájemce o setkání v něm svou zchátralostí odrazoval. Z nové podoby sálu máme velkou radost a věříme, že přispěje k oživení společenského i kulturního života v obci,“ řekla Deníku starostka obce Obora Dana Lesak.

Kulturní sál se nachází v budově obecního úřadu, která prošla rekonstrukcí již v předchozím roce. „Budovu obecního úřadu jsme především zateplili a udělali novou fasádu. Vnímáme ji jako vizitku obce, tou by měl být také kulturní sál v obci. V letošním roce jsme proto usilovali o získání dotace na jeho rekonstrukci. To se nám podařilo, dotaci ve výši jeden milion tři sta tisíc korun jsme získali. Prostory jsme tak mohli předělat do současné podoby,“ doplnila starostka a dodala, že v rámci rekonstrukce bylo potřeba kompletně vyměnit téměř vše.

Tím co zůstalo, jsou původní dřevěné parkety, které ale museli být jedenáctkrát přebroušeny. „Ve velkém sále jsme instalovali tři otopné sálavé kamenné panely k temperování prostoru. Malý sál, kde se konají veřejná zasedání pak vytápí kanadská kamna. Bylo třeba osadit nové dveře, vyměnit zařízení kuchyňky a samozřejmostí jsou sociální zařízení a výmalba původního oprýskaného stropu a stěn,“ doplnila starostka.

Obora tak obyvatelům obce i přespolním, kteří si budou chtít v kulturním sále uspořádat soukromou oslavu nově nabízí moderní prostor se zázemím. Kapacita společenského sálu je osmdesát lidí, malý sál je pro třicet osob. Projekt dále počítá s klubovnou pro děti a mládež, nabídne také prostory pro pořádání výstav a vzdělávacích programů či volnočasových aktivit.
Příležitost seznámit se podrobněji s modernizovaným prostorem se obyvatelům Obory naskytne v sobotu 16. prosince. Zástupci obce pozvali všechny sousedy a přátele na Adventní povídání a rozsvícení stromečku do nového prostoru.