Změna počasí v podobě slunečného dne a inverze držící mraky nízko nad zemí umožnila v pátek zajímavé pozorování z rozhledny na Havranu. „Dnes jeto opravdu nádhera,“ řek Jan Kovanda sloužící jako dobrovolný záchranář Royal Rangers. Kdo se v následujících dnech vydá do okolí Havranu, může navíc počítat s tím, že v případě zdravotních potíží nebo podchlazení mu dobrovolní záchranáři pomohou. „budeme tu sloužit prakticky nepřetržitě až do Nového roku,“ poukázal dobrovolník.

Služba i několikrát denně kontroluje obchůzkami nebo objížďkou okolí. V minulosti užse takto podařilo najít například cyklistu na zasněžené cestě, který byl promrzlý. Hlavní je pak večerní objížďka, aby náhodou někdo nezůstal na trase, prokřehlý a bezmocný.

Mountain Rangers je projektem Záchranné služby Royal Rangers, který se zaměřuje na bezpečnost návštěvníků oblastí Slavkovského a Českého lesa v zimních měsících. Výjezdová stanoviště jsou obsazena dvoučlenným záchranným týmem, který má k dispozici terénní, sněžné „čtyřkolky" a techniku pro převoz ležícího pacienta. Kromě standartního zdravotnického vybavení jsou stanoviště také vybavena AED (automatický externí defibrilátor) a kyslíkem. Služby záchranářů jsou všem potřebným poskytovány zcela nezištně a zdarma.