Příležitosti se chopil i Luboš Šindelář, který klubovnu navštěvuje pravidelně. „Je tady prima zábava a člověk si odpočine od učení i starostí,“ říká žák osmé třídy plánské školy na náměstí Svobody. „Chodím do klubovny tak pětkrát v týdnu,“ dodává Luboš, který v klubovně využívá především počítače, ale rád si složí i dřevěný hlavolam. Ve volném čase doma lepí i modely letadel.

“Je tady legrace, počítače a hrajeme zvláštní hry. Občas jsou zde i moje kamarádky ze třídy Dominika a Valerie,“ uvádí žačka třetího ročníku Liliana Procházková. „Doma si zase ráda kresím fixama a tužkou,“ prozradila Liliana.

Tento článek i fotoreportáž najdete v Tachovské Jiskře dne 4. února.

Miroslava Beranová z domova dětí a mládeže uvádí jediný předpoklad pro to, aby děti mohly navštěvovat klubovnu. „Musí se chovat slušně,“ poukazuje na požadavek. „Ve všední dny je klubovna otevřena hlavně pro dojíždějící děti, aby nemusely být na ulici, než jim pojede autobus,“ vysvětluje Beranová.
„Je zde spousty nových her i nové počítače s připojením na internet. Věk dětí pro návštevu klubovny neomezujeme. Chodí sem i menší děti, ale také se mi vracejí ti, co nyní už studují v Plzni. Někteří žáci jsou šikovní natolik, jako Luboš Šindelář, že nám pomáhal třeba i montáží nábytku, který je zde nový.“ dodává.