„Je to takový malý dárek k vysvědčení, děti z prvních až třetích tříd si přinesou do školy kromě desek i masku. Po předání vysvědčení se všichni převléknou a jdeme do tělocvičny, kde děti soutěží a tancují,“ vysvětlila nám veselé dovádění učitelka Květoslava Špilerová. Děti se moc těší, některé ani neví, zda více na známky či na maškarní. „Tady je to paráda, plno soutěží, to je pěkná škola,“ líbí se školní dopoledne Janu Suchánkovi ze 3.B.

„Rodiče budou mít radost, nesu domů samé jedničky,“ pochlubil se ještě školák. V tělocvičně byli i rodiče a prarodiče. „Přišli jsme se podívat na Martina Svobodu z první třídy. Je tu dnes za rytíře. Musím pochválit hezké zakončení pololetí, dětem se to líbí,“ soudí pan Jaroslav Velich, který je strýcem malého prvňáka.

Ten měl z velké rodinné podpory radost. „Všichni se přišli podívat. Domů nesu samé jedničky a taky kouzelnou tužku. Paní učitelka říkala, že všechno, co s ní napíšeme, si budeme pořád pamatovat, tak jsem to vyzkoušel a funguje to,“ byl nadšený Martina Svoboda. Masopustní rej zakončilo i hodnocení masek.

Nakonec odborná porota rozhodla takto:

První třídy: 1. Matěl Šoul - mušketýr
2. Michaela Trojanová – beruška
3. Miroslava Endrštová - Karkulka

Druhé třídy: 1. Lucie Marcövá – květinová víla
2. Jana Štědrá – Vochomůrka
3. Natálie Štollová – kovboj


Třetí třídy: 1. Vojtěch Leitgeb – čaroděj
2. Denisa Kratochvílová – rytíř
3. Lucie Kůsová - čarodějka

Další foto najdete také na blogu autorky zde>>>