Děti z celé České republiky se zájmem o koně vyrazily z tábora ve Svojšíně na ranč na Kříženci. Místní milovníci koní jim tam předvedli výcvik čtyřnohých svěřenců. „Kříženec je náš spřátelený ranč. Máme ve Svojšíně čtrnáct koní a učíme děti jezdit. Vzali jsme je tedy pro zpestření na celodenní výlet. Poučí se zde a uvidí něco navíc, než znají od nás,“ uvedl majitel svojšínského ranče a provozovatel tábora Tomáš Hegr.

Ranč na Kříženci přítomným ukázal plemena koní a jejich výcvik. „Předvádíme zde práci dětí s koňmi. A to od začátečníků, až po ty nejzkušenější. Máme zde dvě mistryně, které získaly v různých disciplínách mistrovské tituly. Zuzana Řežábková je momentálně po úraze doma. Andrea Kohoutková se představila při práci s koněm,“ vysvětlil majitel kříženeckého ranče Jan Drábek.

Mladým táborníkům se představení koní na Kříženci líbilo. „Na koni sice moc nejezdím, ale tohle je pěkná podívaná,“ řekla Kateřina Chvalová z Plzně a dodala, že na táboře má také bratrance. „Na táboře mě baví nejvíce koně. Chtěl bych umět to, co Andrea Kohoutková. To bylo skvělé, jak se její kůň postavil na malou bednu,“ dodal malý Jan Řepík také z Plzně.

Všichni pak přespali v připravené táborové osadě vedle ranče.