Pod rukama předškoláků i mladších dětí vznikaly obrázky lodí, sobů, rybiček nebo motýlů. Speciální technikou vytvářeli chlapci a děvčata s rodiči málá dílka, která si potom odnesli domů.

Čtyřletá Zuzanka Švecová z Kladrub takto udělala několika barevného soba. Všichni totiž byli na akci tvořivosti pro děti nazvané Malování na sklo. „Když nám vyjde čas, vždy na dílnu přijdeme. Doma je těžké něco podobného vytvořit,“ řekla maminka Jitka Švecová. Už večer malá Zuzanka věděla kam její výtvor přijde. „Dám ho jako ozdobu na okno. Samozřejmě do pokojíku u mámy, tam kde i já spím,“ vysvětlila.

Dílnu pořádalo Ekocentrum Tymián v Mateřské školce v Kladrubech. „Jde o vybarvování do předkreslených kontur,“ říká Petra Čechurová pořadatelka z ekocentra. Děti měly možnost vybarvovat různé motivy, které je potom možné zavěsit na stěnu nebo nalepit na okení sklo. Součástí dílny byla také možnost malovat na skleněné kalíšky na čajovou svíčku. „Loni jsme měli v ekocentru přírodovědné kroužky a žádnou dílnu tvořivosti. Pak přišel nápad něco takového uspořádat. Do budoucna bychom zde v Kladrubech chtěli nabídnout i dílny pro dospělé, kde by si mohli vyzkoušet různá řemesla,“ vysvětluje Čechurová. „Chodíme sem pravidelně. Je to možnost, se kterou se běžně nesetkáme,“ uvedla Štěpánka Pospíšilová maminka malého Alberta, který vybarvoval kontury lodě.