Obrazy budou přesto instalovány. „Výstavu tento týden nainstalujeme a bude připravena. Původně měla být zahájena páteční vernisáží a pokračovat pak v běžných otevíracích hodinách,“ sdělil Deníku ředitel stříbrského muzea Zbyněk Navrátil. „Kvůli vládním opatřením ovšem musí muzeum mít od pondělí zavřeno. Výstava je ale plánována do 18. prosince, takže doufám, že veřejnost bude mít dost času ji vidět,“ dodal.

Zmíněnou vernisáž přitom organizátoři zrušili ještě před vládním oznámením, že se všechna muzea od 12. října zavírají. „Moc mě to mrzí, na společnou výstavu s panem Vystropovem jsem se moc těšil. Výstava má ale trvat dva měsíce, takže snad nebude uzavření trvat o moc déle, než je plánováno a návštěvníci nakonec naše obrazy uvidí,“ zmínil Jan Rybecký.

Výstava se jmenuje Umění nezná hranic a představuje průřez tvorbou obou autorů.

Jan Rybecký je rodákem ze Strážnice, absolventem Lidové školy umění v Tachově a zakladatelem Klubu výtvarníků Borska.

Andrej Vystropov je rodákem z Volgogradu, absolvoval Akademii výtvarných umění v Petrohradu. Postupně se stal celosvětově uznávaným umělcem. Odborníci na jeho díle obdivují dokonalou techniku, kompozici, kombinaci barev, bravurní malířský rukopis, realistické zpracování námětů. Vystropov založil ve Volgogradu vlastní výtvarnou školu, otevřenou i sociálně slabým a handicapovaným.

Ilustrační fotografie.
A co muzikanti? Mají kde hrát?