Ve středu starosta Miroslav Janča Deníku potvrdil, že zahájení územního řízení brání už jen schválení nového územního plánu. „Ten bychom měli schválit počátkem února. Pak se může začít s územním řízením na stavbu obchodního centra, které by mělo podle toho, co nám zástupci investorů řekli, být ještě letos z poloviny dokončené," uvedl Janča.

Když se začalo o projektu nákupního centra, které bude zaměřeno především na outletový prodej, hovořit, mluvilo se o pracovních příležitostech až pro tisíc lidí. Podle současných informací najde v komplexu práci sedm set lidí, přičemž v první, letošní fázi to bude téměř čtyři sta pracovních míst.

Ze strany obce je lokalita o rozloze čtrnácti a půl hektaru v podstatě připravena pro výstavbu. „Na tom jsme pracovali už v době, kdy tam předchozí majitelé chtěli postavit výrobní závod. Teď jsme vybudovali nový přivaděč vody, ostatní inženýrské sítě jsou víceméně připraveny," uvedl Janča.

Projekt se zatím pracovně jmenuje Bohemia Village a podle internetových stránek se stejným jménem bude komplex otevřen 362 dní v roce a kromě více než stovky obchodů (převážně s textilem) zde bude také zimní kluziště, skatepark, venkovní i vnitřní dětské hřiště. Studie počítá rovněž s mateřskou školou pro děti zaměstnanců i pro veřejnost. Zaměstnance by měl do práce svážet autobus, plánuje se rovněž speciální autobusová linka pro zákazníky z Plzně a lázeňské oblasti.

„Vše je zatím ve stádiu příprav, studii postupně po konzultacích s investory konkretizujeme," řekl Deníku šéf týmu architektů Miroslav Šajtar. Inspirací pro architektonickou podobu jsou podle údajů ve studii západočeské lázeňské kolonády.